Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
19/03/2023 - 22:30

Drużyna cheerleaders z Krynicy powalczy o przepustkę do Mistrzostw Świata na Florydzie

Drużyna "Fruciaków" z Krynicy wystartuje w V Mistrzostwach Polski Cheerleaders. Zawody te są kwalifikacją do Mistrzostw Świata, które rozgrywane są co roku w Orlando na Florydzie.

Rozmawiamy z Karoliną Wolak, instruktorką fitnessu, mistrzynią Polski w cheerleaderingu, która w ubiegłym roku, wspólnie z Roksaną Majdą, brała udział w Mistrzostwach Świata na Florydzie. 

Kiedy zaczyna się sezon treningowy cheerleaders? 

-We wrześniu. Jest to okres przygotowawczy dla wszystkich tancerzy, ponieważ dopiero wiosną ruszamy ze wszelkimi wyjazdami.

Najbliższe starty drużyny cheerleaders z Krynicy to... 

-Od kilku miesięcy przygotowujemy się do Mistrzostw Polski Cheerleaders, które w tym roku odbędą się w Raszynie pod Warszawą. Każdego dnia rozegrane zostaną inne kategorie. Jest ich sporo, dlatego mistrzostwa rozłożono na trzy dni, od 23 do 25 marca. Moja drużyna startuje w kategorii cheer hip-hop. Tegoroczne starty rozpoczynamy właśnie od tego turnieju. 

czytaj też: Trzy pierwsze miejsca dla saneczkarzy UKS KTH Krynica w kategorii młodzik młodszy 

Dlaczego te mistrzostwa są takie ważne? 

-Te zawody są niezwykle ważne dla wszystkich startujących, gdyż wygrana kwalifikuje do wzięcia udziału w Mistrzostwach Świata, które rozgrywane są co roku w Orlando na Florydzie, a także na Mistrzostwa Europy.

Poprzeczkę stawiam bardzo wysoko. Jestem niezwykle wymagająca w stosunku do siebie i tego samego oczekuję od mojego zespołu. 

W jakim składzie wystąpią "Fruciaki"? 

-Tegoroczny jest zwiększony, gdyż na mistrzostwa zabieram też debiutancki skład. Dzieci wystąpią w kategorii: cheer hip-hop junior młodszy drużyna. Grupa starsza zaprezentuje się również w tej samej konkurencji, ale oczywiście w innej grupie wiekowej. Od kilku miesięcy przygotowuję również dziewięć duetów. 

W jakich układach choreograficznych zaprezentuje się drużyna z Krynicy? 

-Na mistrzostwa przygotowałam specjalnie choreografie. Zawarłam w nich styl, kulturę i kroki hip-hopowe, nie zapominając jednak o tym, że jest to cheerleading, w którym liczy się dynamika, mocne arm motion (przyp. aut. ustawienia rąk w cheerleadingu) oraz energia. Każdy najmniejszy szczegół jest dopracowany nie tylko po to, aby zachwycić jurorów widzów, ale po tym byśmy byli dumni ze swojej pracy. 

Czego możemy życzyć? 

-Trzymajcie za nas mocno kciuki podczas V Mistrzostw Polski Cheerleaders, obiecujemy was nie zawieźć.

Dziękuję za rozmowę, Małgorzata Kareńska. fot. arch. Karolina Wolak. Dziękujemy za przesłanie błędu