Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
19/03/2023 - 16:00

Trzy pierwsze miejsca dla saneczkarzy UKS KTH Krynica w kategorii młodzik młodszy

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, ostatnich zawodach sezonu zimowego (11 marca) saneczkarze UKS KTH Krynica w kategorii: młodzik młodszy zajęli trzy pierwsze miejsca.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, ostatnich zawodach sezonu zimowego (11 marca) saneczkarze UKS KTH Krynica w kategorii młodzik młodszy zajęli całe pudło. Pierwszy na mecie był Krzysztof Potok, drugi Karol Nosal, a  trzeci Filip Kamiński.

Wśród młodzików Jakub Potok uplasował się na czwartym miejscu, również czwarte miejsce zajęła dwójka w składzie: Kuba Potok Karol Nosal. Gratulacje dla zawodników, a także trenera Lesława Poręby i trenera wspomagającego Andrzeja Śmierzchalskiego.

Kilka dni wcześniej (9 marca) młodzi saneczkarze z Krynicy uczestniczyli w pierwszych Międzynarodowych Zawodach o Puchar Burmistrza Tatr Wysokich. Słowaccy koledzy nie dali sobie odebrać medali, zaś zawodnicy krynickiego klubu zajęli Karol Nosal piąte, Filip Kamiński szóste miejsce, Krzysztof Potok dziewiąte miejsce.

UKS KTH Krynica podsumował zakończony sezon 2022/2023 młodych saneczkarek i saneczkarzy. Pierwszy sprawdzian zawodników odbył się w Jeleniej Górze, gdzie rozegrano memoriał im. Mariusza Warzyboka. W kategorii chłopców Krzysztof Potok był czwarty, Filip Kamiński dziewiąty, a Karol Nosal jedenasty.

W kategorii młodziczek: drugie miejsce zajęła Maja Dubel, zaś siódme Natalia Marut. W kategorii juniorek młodszych wygrała Natalia Nosal, która po tych zawodach wyjechała do Oberhofu na zgrupowanie kadry. W dniach 29 stycznia-13 luty uczestniczyła w zgrupowaniu w koreańskim Pyeong Chang.

Na tym obiekcie, gdzie w przyszłym sezonie odbędą się IV Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, Natalia zajęła dziewiętnaste miejsce (na 32 startujące). Pozostali zawodnicy pierwszy swój trening na torze sztucznie mrożonym odbyli 31 stycznia.

W OOM, będącą też mistrzostwami juniorów i juniorów młodszych, Emilka Nosal stanęła na najwyższym podium. Maja Dubel była ósma, a Natalia Marut jedenasta, co dało klubowi piąte miejsce. Emilka dołożyła też brązowy medal w drużynówce. (MK) Żródło i foto. Barbara Rzeszut.