Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 7 sierpnia. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
12/12/2019 - 10:00

Tańszy abonament na Netflix - to możliwe

Netflix testuje dłuższą subskrypcje, która ma być tańsza. Na razie rozwiązanie jest w fazie wprowadzania w Indiach. Nowi użytkownicy mogą tam wybrać plan trzy-, sześcio- i dwunastomiesięczny, z rabatem nawet do 50 proc. Takie rozwiązanie ma przyciągnąć więcej użytkowników, a także zachęcić ich do dłuższego korzystania z platformy.

Rzecznik Netflix poinformował, że możliwość płacenia za kilka miesięcy z góry sprawi, że użytkownicy zaczną doceniać elastyczność rozwiązania. Powiedział też, że jak zawsze jest to test i zostanie wprowadzony na szerszą skalę, jeśli ludzie uznają, że jest to przydatne. Szczegółów nie ujawnił, a więc nie wiadomo kiedy można się spodziewać wprowadzenia planów w innych krajach.

Reed Hastings, dyrektor generalny Netflix, powiedział w zeszłym tygodniu, że firma wydała około 420 mln dolarów na treści dla Indii. Platforma ma oryginalne serie, takie jak „Święte gry” i  „Przestępstwo z Delhi”.

Czytaj też: Joanna Kulig jako charyzmatyczna piosenkarka "The Eddy" w serialu Netflix

Przemawiając na konferencji medialnej w New Delhi, Hastings powiedział również, że pierwszy animowany serial firmy z Indii „Mighty Little Bheem” obejrzało 27 milionów gospodarstw domowych na całym świecie, co świadczy o znaczeniu tego kraju dla planów Netflix dotyczących globalnej ekspansji.

Próbne 3-miesięczne plany będą oferowane z 20-procentowym rabatem do pierwotnych cen, podczas gdy użytkownicy otrzymają 30 proc. zniżki na plany sześciomiesięczne.
 

[email protected], fot.pixabay.com, źródło: Netflix Tests Cheaper, Yearly Subscription Plan in IndiaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)