Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
03/11/2022 - 11:00

Po Nowym Sączu jeździ batmobil! Rasowy? Na pewno ma klasę

Ta postać z uniwersum DC Comics cieszy się niesłabnącą popularnością od chwili, kiedy wydano pierwszą serię komiksów z Batmanem w roli głównej. I w Nowym Sączu mamy tego namacalny dowód – po naszym mieście jeździ batmobil.

Autorka tego tekstu pewnie część z Was zaskoczy, bo jeśli chodzi o Batmana, to uważa, że najbardziej klimatyczną ekranizacją komiksu jest ta z 1989, w której w rolę tytułowego bohatera wcielił się Michael Keaton, a w rolę Jokera niezawodny, fantastyczny, brawurowy Jack Nicholson, który tą demoniczną postać okrasił potężną dawką poczucia humoru. Nie wspominając o rewelacyjnej muzyce Princa.

Zobacz też: Tędy od jutra nie przejedziesz! U zbiegu Piłsudskiego i Nawojowskiej będą robić rondo

Zresztą z podobnych przyczyn – stricte klimatycznych – wyjątkowo chętnie wraca do ekranizacji, jak na razie jedynej, ekranizacji „Spawna” z 1997 ze świetnym kawałkiem "Familiar" Incubus & D.J. Greyboy w ścieżce dźwiękowej. Może nie ma tu takich efektów specjalnych jak dziś, ale…

I na tyle dygresji. Teraz wróćmy do batmobilu, którego upolowaliśmy naszym aparatem zaraz przy rondzie przy Kocich Plantach. Na przodzie maski mamy bardzo gustowny znaczek, znak wywoławczy i rozpoznawczy batmana, samo auto też jest odpowiednio podrasowane, ale z uznaniem podkreślamy, że właściciel zachował tu umiar i smak.

Po garbusce, z rzęsami o której pisaliśmy kilka lat temu w publikacji Najseksowniejsza Garbuska w mieście! Czy te oczy mogą kłamać?  uważamy, że to jedna z najfajniejszych stylizacji samochodów, jakie jeżdżą po naszym mieście. Jeśli znacie inne, równie ciekawe, czekamy na Wasze zdjęcia, które z przyjemnością opublikujemy. ([email protected] Fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu