Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
04/01/2019 - 19:15

Nowy Sącz: Marek Pławiak nowym dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego?

W poniedziałek (7 stycznia) powinno być już wiadomo, kto będzie nowym dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Wczoraj z tej funkcji Zarząd Województwa Małopolskiego odwołał Waldemara Olszyńskiego. Decyzja dotycząca, kto będzie jego następcą jeszcze nie zapadła? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że może nim być Marek Pławiak, były starosta nowosądecki. Sam Marek Pławiak nie potwierdza tej informacji.

Dzisiaj rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie Filip Szatanik zapewniał nas, że decyzje personalne dotyczące obsady stanowiska dyrektora MORD w Nowym Sączu powinny zapaść stosunkowo szybko.

Portal Sadeczanin.info dowiedział się nieoficjalnie, że do tego stanowiska może być przymierzany Marek Pławiak (PiS), były starosta nowosądecki. On sam nie potwierdza tej informacji

Czytaj także: Nowy Sącz: Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego został odwołany

- Nic o tym nie wiem - mówi były starosta Marek Pławiak. - Pierwsze o czym takim słyszę od Pani. Naprawdę jestem zaskoczony.

Przypomnijmy, że Marek Pławiak (rocznik 1963) jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie oraz studiów podyplomowych z informatyki na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Uzyskał także II stopień specjalizacji zawodowej z zakresu zarządzania i organizacji oświaty. Był ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. stopni awansu zawodowego nauczycieli. Jest nauczycielem dyplomowanym. Od 1991 roku pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Żbikowicach. Był radnym I kadencji Rady Powiatu Nowosądeckiego i pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Oświaty. W okresie od 1994 roku do 2000 roku był członkiem Kolegium ds. Wykroczeń przy Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu. W latach 2000-2002 członek Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu – funkcję tę pełnił ponownie od 2016 roku. Społeczny Doradca ds. Edukacji i Wychowania oraz Samorządu Terytorialnego przy Przewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego (lata 2006-2010). W latach 2014-2018 roku Członek Zarządu Związku Powiatów Polskich oraz Członek Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu KWRzST.  Delegat na Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich oraz Wiceprzewodniczący konwentu PWSZ w Nowym Sączu.

Starosta nowosądecki w latach 2014-2018. W Radzie Powiatu Nowosądeckiego VI kadencji sprawuje następujące funkcje: wiceprzewodniczącego Komisji Edukacji, członka Komisji Budżetowej, członka Komisji Mienia i Infrastruktury.

[email protected], źródło: własne, biogram - źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot. JM.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020