Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
04/01/2019 - 11:30

Nowy Sącz: dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego został odwołany

Waldemar Olszyński nie jest już dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Właśnie stracił stanowisko.

Zarząd Województwa Małopolskiego odwołał go z piastowanej funkcji.

Jak się udało się ustalić portalowi Sądeczanin.info  powodem odwołania dotychczasowego dyrektora MORD była „utrata zaufania”.

- Odwołanie dyrektora Olszyńskiego nastąpiło wczoraj – powiedział portalowi Sądeczanin.info Filip Szatanik rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego. – Zarząd Województwa Małopolskiego ma prawo wybrać sobie takich współpracowników, do których ma zaufanie. Do byłego dyrektora takiego zaufania nie było – stwierdził Szatanik.

W poniedziałek zostanie powołany nowy dyrektor MORD. Do tego czasu obowiązki będzie pełnił dotychczasowy wicedyrektor – Wiesław Kądziołka.

Przypomnijmy, że Waldemar Olszyński startował on w ubiegłorocznych wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa  Małopolskiego z listy Koalicji Obywatelskiej. o mandat radnego sejmiku ubiegał się z okręgu 6 (obejmującego Nowy Sącz i powiaty: nowosądecki, limanowski, gorlicki). Niestety był to start bez powodzenia.

Obecnie większość w Sejmiku Województwa Małopolskiego ma Prawo i Sprawiedliwość.

Waldemar Olszyński był dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego od sierpnia 2012 roku.. Wcześniej przez kilka lat, jako dyrektor kierował Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu