Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
18/07/2021 - 12:00

Muszyna: Karmelek ma zaledwie kilka dni, a już podbija serca internautów

W muszyńskich ogrodach na Zapopradziu kilka dni temu urodziła się alpaka. Mały Karmelek, który podbija serca internautów, zadebiutował już w Teleexpressie. To drugi samiec o takim ubarwieniu, pierwszy ma półtora roku i nazywa się Toffik.


W ogrodach tematycznych na Zapopradziu w Muszynie mieszkają pawie, kaczki, papugi, czarne łabędzie. W maju pojawili się nowi lokatorzy. To alpaki, wiewiórki oraz kolejne pawie. Ten zakątek ogrodów cieszy się niezmiennie popularnością wśród zwiedzających, zwłaszcza rodzin z dziećmi. 


Kilka dni temu w ogrodach na świat przyszła kolejna alpaka. Mały Karmelek, który podbija serca internautów, zdążył zadebiutować w Teleexpressie. To drugi już samiec o takim ubarwieniu, pierwszy ma półtora roku i nazywa się Toffik.


Alpaki są zwierzętami południowoamerykańskimi, z rodziny wielbłądowatych. Wyglądem przypominają lamę, lecz są od niej mniejsze. Trawożerne alpaki hodowane są dla wełny, z ich futra wytwarza się dzianiny i tkaniny. To jedwabiste włókno naturalne, cieplejsze i delikatniejsze niż owcza wełna. (MK). fot. aut, A. KrólikowskiDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021