Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
21/05/2024 - 16:20

Kordian na wakacjach! Dokąd wyruszył król góralskiego disco?

Kordian, czyli nasz Wacław Cieślik. Artysta o wielkim sercu, pochodzący z Żeleźnikowej Wielkiej na Sądecczyźnie, od ponad 10 lat wykonuje góralskie folk polo. Zapraszany na wiele imprez i znany nie tylko w górach piosenkarz ma szeroko grono fanów, którzy pewnie chętnie obejrzą jego zdjęcia z ostatniej podróży.

Kordian uwielbiał śpiewać od najmłodszych lat. Jego mama wspomina, że gdy miał 10 lat zapisała go do szkoły muzycznej na saksofon. Ukończył I, II i III stopień gry na tym instrumencie. W szkole muzycznej uczył się również grać na fortepianie. Natomiast wokalu nie szlifował nigdzie.  Piosenkarz jest nazywany królem góralskiego disco polo i zdołał już zebrać pokaźne grono fanów. Jego największy hit "Dziewczyna z gór" osiągnął ponad 1,2 mln odsłon. 

Wacław Cieślik ma trzy siostry. Każda z nich chętnie pomaga mu w artystyczny wyzwaniach: wykonaniu make-upu czy fryzury, a także w wywiadach i przygotowaniach do koncertów. 

Kordian tworzy piosenki o górach, rejonie z którego pochodzi, o naszej malowniczej Sądecczyźnie, a także jak to bywa w muzyce disco-polo - o miłości. 

Mimo miłości do swojego regionu, Kordian uwielbia zagraniczne podróże. Na jego Instagramie możemy znaleźć zdjęcie przed samolotem linii Ryanair. 

Dokąd wybrał się artysta? W jednych z filmików wrzuconych na tik-toka zdradził, że do Maroko. 

@kordian.cieslik

♬ dźwięk oryginalny - Kordian Cieślik

Malowniczy wodospad to jeden z widoków, którymi swoich fanów-obserwatorów uraczył Kordian.
@kordian.cieslik ♬ dźwięk oryginalny - Kordian Cieślik

Artysta wypoczywa, a Ty w tym czasie możesz spróbować skomponować swoją własną piosenkę, korzystając z naszego PORADNIKA.

([email protected])
źródło: IG, tik-tok, Fb Kordian Cieślik,  https://dziendobry.tvn.pl/gwiazdy/kordian-krol-goralskiego-disco-polo-kim-jest-waclaw-cieslik-st6857308Dziękujemy za przesłanie błędu