Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
01/12/2019 - 10:30

Już nie udostępnisz hasła do Netflixa i HBO GO

Jeśli dzielisz konto z kilkorgiem znajomych, Netflix nie wydaje się drogi. Tak samo w przypadku HBO GO. Niestety, to się może wkrótce zmienić. Koalicja antypiracka ACE wzięła na celownik bezprawne współdzielenie haseł do kont takich platform jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video.

Do tej pory filozofia Netflixa była taka, że nie akceptuje udostępniania haseł, ale po prostu nic z tym nie robi. Sam prezes Netflixa powiedział kiedyś, że dzielenie się hasłem to „coś do czego trzeba się przyzwyczaić”. Kilka lat temu prezes HBO twierdził, że dzielenie się hasłami nie ma żadnego wpływu na biznes. a wręcz przeciwnie, jest znakomitym wehikuł marketingowym. Przecież jasne jest, że wszyscy robią to w takiej czy innej formie. Ale to ma się zmienić. W tym celu powstała koalicja antypiracka, której priorytetem jest zwalczanie niewłaściwego udostępniania haseł. 

Pozostaje kwestia rozróżnienia, co piractwem jest, a co nie. Przecież dzielenie się hasłem w obrębie gospodarstwa domowego z członkami rodziny nie jest (a przynajmniej nie powinno być) czymś złym i karalnym. Ale czy podawanie hasła znajomym z akademika, aby w większym gronie oglądać premierę nowej serii w HBO Max czy Netfliksie może być traktowane jako niewłaściwe udostępnienie hasła osobom postronnym?

Zobacz też: na Sądecczyźnie stoki już naśnieżone

Oczywiście wątpliwe jest, aby platformy uciekały się do straszenia ludzi pozwami, a później oczekiwały na wielkie odszkodowania. Skupią się raczej na kwestiach technicznych, które miałyby uniemożliwić niepożądane czynności. Takie rozwiązanie wydaje się być rozsądne, kiedy zostanie wprowadzone – nie wiemy.

[email protected], fot. pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)