Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
01/12/2019 - 22:45

Naśnieżają stoki narciarskie, odliczają dni do rozpoczęcia białego szaleństwa

1 grudnia rozpoczęła się meteorologiczna zima. Dwa uzdrowiskowe miasta: Krynica i Muszyna przygotowują się do sezonu narciarskiego, który tuż, tuż. Chwycił mróz, na stokach ruszyło naśnieżenie tras zjazdowych. Całej Polsce możemy je pokazać w serwisie sadeczanin.info.

1 grudnia rozpoczęła się meteorologiczna zima, która potrwa do 28 lutego. Chwycił mróz, w wyższych partiach gór spadł nawet pierwszy, niewielki śnieg.

Zobacz też: Dlaczego warto mieć patronat serwisu i miesięcznika "Sądeczanin"

Wykorzystując sprzyjające warunki właściciele stacji narciarskich ruszyli z naśnieżaniem stoków, aby przygotować je do uprawiania białego szaleństwa. W ruch poszły śnieżne armatki. Niedługo będzie szusowanie, będzie ślizganie. Właściciele, chcecie pokazać wszystkim swój wyciąg? Skontaktujcie się z nami: [email protected]

Meteorologiczna zima to pojęcie służące klimatologom, nie mające nic wspólnego z tym, co za oknami. W ciągu najbliższych dni maksymalne temperatury sięgną kilku stopni powyżej zera. Nocami, zwłaszcza podczas rozpogodzeń słupki rtęci wskażą kilka stopni poniżej zera. We wtorek na południu kraju prognozowane są słabe opady śniegu .

(MK) fot. aut. 

Naśnieżają stoki narciarskie, odliczają dni do rozpoczęcia białego szaleństwa
1 grudnia rozpoczęła się meteorologiczna zima. Dwa uzdrowiskowe miasta: Krynica i Muszyna przygotowują się do sezonu narciarskiego, który tuż, tuż. Chwycił mróz, na stokach ruszyło naśnieżenie tras zjazdowych. A na ulicach pojawiły się świąteczne iluminacje i dekoracje.


Dziękujemy za przesłanie błędu