Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
27/09/2018 - 19:55

Gołkowice: jacy lekarze będą przyjmować w rozbudowanym Ośrodku Zdrowia?

Już wiadomo, kto będzie zajmować część dobudowanych pomieszczeń Ośrodka Zdrowia w Gołkowicach Dolnych. Gmina przyjęła ofertę dotychczasowego NZOZ Medicina, który ma tu zagwarantować mieszkańcom bezpośredni dostęp specjalistów.

Gmina zakończyła rozbudowę ośrodka w połowie tego roku nakładem ok. 2 mln złotych. Roboty zorganizowane były tak, by NZOZ Medicina mógł funkcjonować przez cały czas trwania inwestycji bez konieczności ograniczenia świadczeń. Teraz rozszerzy jedynie swoją działalność, dzięki dzierżawie dodatkowych pomieszczeń.

Co to oznacza w praktyce? Swoją praktykę lekarską nadal będzie pełnić – jak to ma miejsce już od kilkunastu lat - lekarz POZ, czyli Zuzanna Rejowska i przyjmować pediatra. – Na pewno potrzebny nam jest tu jeszcze ginekolog, diabetolog i kardiolog i takich specjalistów ma za zadanie pozyskiwać pani doktor Rejowska –wyjaśnia burmistrz Jacek Lelek.

Zobacz też: Podegrodzie: ściągną tu cały garnitur lekarzy specjalistów? Ogłosili przetarg

Umowę w imieniu gminy podpisze Wydział Gospodarki Komunalnej, któremu oddano budynek w administrację. Za zgodą rady zostanie ona zawarta na 10 lat.

Kolejna ważna informacja – w rozbudowanych pomieszczeniach ośrodkach będzie działał tez gabinet stomatologiczny. Jednocześnie gmina cały czas szuka chętnych do prowadzenia w Gołkowicach Dolnych świadczeń rehabilitacyjnych. Miejscowi liczą na to, że uda się tu zorganizować przychodnię minimum o takim wachlarzu usług jak ma to w Barcicach. Choć zarząd gminy nie ukrywa, że przy obecnym kształcie kontraktów popisywanych przez NFZ może być to wyjątkowo trudne.

- Prowadzimy rozmowy z kilkoma zainteresowanymi podmiotami – nie traci optymizmu Lelek. Zaznacza też, że gmina prowadzi też rozmowy z protetykiem stomatologicznym.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)