Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
22/05/2023 - 10:35

Dzień Strażaka w Łącku. Nowe wozy bojowe dla OSP Maszkowice i Zabrzeż

Gminne obchody Dnia Strażaka w Łącku były dobrą okazją do poświęcenia nowych wozów bojowych dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Maszkowicach i Zabrzeży.

W miniony weekend w wielu miastach i wsiach w całej Polsce obchodzono Dzień Strażaka. W gminie Łącko dla jednostki w Zabrzeży to wydarzenie było szczególne, ponieważ oprócz odebrania nowego pojazdu została ona włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Decyzję przekazał komendantowi OSP w Zabrzeży st. bryg. Paweł Motyka – komendant miejski PSP w Nowym Sączu. Natomiast kluczyki do pojazdów dla tej jednostki, a także OSP w Maszkowicach przekazał wiceminister klimatu i środowiska, a także wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Edward Siarka. Odznaczył on też Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej wójta gminy Łącko Jana Dziedzinę.

Zobacz: OSP Niskowa dostała wóz pożarniczy, a marszałek Terlecki - ciupagę

Dodatkowo starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przekazał symboliczne czeki od 2000 do 5000 zł na doposażenie sześciu jednostek OSP z gminy Łącko.

oprac. j.bobrek@sadeczanininfo, fot. Paweł Szeliga

Dzień Strażaka w Łącku. Nowe wozy bojowe dla OSP Maszkowice i Zabrzeż
Gminne obchody Dnia Strażaka w Łącku były dobrą okazją do poświęcenia nowych wozów bojowych dla OSP w Maszkowicach i Zabrzeży.


Dziękujemy za przesłanie błędu