Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
30/11/2020 - 07:35

Dlaczego ona to zrobiła! Natalia zerwała z siebie suknię w The Voice of Poland

- Masz fenomenalny głos, jesteś wokalistką światowej klasy – zachwycała się Edyta Górniak po występie Natalii Szczypuły, która w kolejnej odsłonie The Voice of Poland walczyła o udział w finale. Pochwał nie szczędzili jej i inni jurorzy, ale ostatecznie Natalia przegrała walkę ze swoim rywalem z drużyny. Zrobiła to w wielkim stylu. Na koniec dała prawdziwe show.

To była zażarta walka o udział w wielkim finale The Voice of Poland. Młodzi artyście wykonywali po dwa utwory: cover oraz piosenkę autorską. Pochodząca z Nowego Sącza Natalia Szczypuła dała z siebie wszystko. Ze swojego występu zrobiła prawdziwy performance. Miała na sobie czerwoną suknię, czarną perukę z sięgającymi ramion włosami. Jej twarz zdobił ostry makijaż. Do tego biżuteria.

Ten sceniczny wizerunek komponował się ze śpiewanym przez nią utworem  Jessie J zatytułowanym „ Who You Are” co po angielsku znaczy kim jesteś. W trakcie występu Natalia zerwała z siebie suknię, oderwała sztuczne rzęsy i rozmazała na swoich ustach szminkę.

Czytaj też „To był istny obłęd!” Nasza Natalia Szczypuła wygra The Voice of Poland?

Tym pokazem aktorskich i wokalnych umiejętności jurorzy byli zachwyceni.  

Udźwignęłaś ten utwór, ale pierwszy raz czułem , że była to równe twojemu talentowi – zachwycał się Michał Szpak. -  Cudowne było, że potrafiłaś się z tym zmierzyć. Zobaczyłem też w tobie kogoś, kto potrafi robić show.

Pochwał nie szczędziła Natalii Edyta Górniak, której jednak performance nie do końca przypadł do gustu.

- To było bardzo piękne wykonanie. Masz fenomenalny głos, ale miałam takie poczucie, że to było na pograniczu walczenia o utwór i walczenia o samą siebie, czyli ekspozycji umiejętności do maksimum. I może tego było troszeczkę za dużo, co nie zmienia faktu, że jesteś wokalistką klasy światowej.

Czytaj też Hollywood, macierzyństwo i miliony na koncie Joanny Kulig z Muszynki [ZDJĘCIA]  

Artystkę z Nowego Sącza chwalili trenerzy Baron i Tomson. - Mieliśmy tutaj bardzo duży wachlarz pokazania twoich możliwości – mówili.

W kolejnej odsłonie Natalia zaśpiewała autorską piosenkę ,,Z tobą”, do której tekst i muzykę specjalnie dla niej napisali Dominik Buczkowski i Patryk Kumór

– Utwór można określić jako styl R’n’B z lat 90-tych, czyli taki bujający. Mam nadzieję, że spodoba się słuchaczom, że zrozumieją go i poczują go, tak jak czuję go ja. Bardzo bym tego chciała, to takie moje marzenie – mówiła Natalia.

Jej trenerzy byli zachwyceni. - Tą drugą kompozycją udowodniłaś, że nic cię nie przygniotło i że to ty jesteś od najbardziej delikatnego i przyjemnego przygniatania.  Chciałbym być tak przygniatany – mówił z w żartobliwym tonie Tomson.  

- Ten twój utwór był przepiękną laurką pokazującą ciebie na scenie. Okazuje się, że bez tych wszystkich tricków wokalnych, które umiesz stosować, a to jest niewątpliwie twój dar, potrafisz na scenie intymnie i delikatnie zaśpiewać w taki sposób, żeby trafić dźwiękami każdego słuchacza. Życzę ci takiej płyty, bo jesteś w tym superautentyczna - nie krył podziwu Baron.

Ostatecznie jednak Natalia Szczypuła przegrała walkę na muzycznym ringu ze swoim rywalem Adamem Kalinowskim. To on znalazł się w gronie czwórki finalistów, którzy  powalczą o zwycięstwo.

Dla Szczypuły dotarcie do półfinału konkursu to jednak wielki sukces.

- Wyznaczyłaś poprzeczkę talentu tej edycji i jakości wokalnej. Jesteś gotowa, aby wydać swój materiał, jestem spokojny o polską scenę muzyczną, bo ty będziesz wyznaczała jakość na długie lata – usłyszała od liderów grupy Afromental.

Natalia ma ogromne szanse, na dalszą karierę, bo nie jest amatorką. Ukończyła nie tylko szkołę muzyczną w klasie fletu poprzecznego. Jest też absolwentką Wrocławskiej Szkoły Jazzu i London Center of Contemporary Music w Wielkiej Brytanii, dokąd wyjechała, aby się dokształcić w innym repertuarze i poznać inny rynek muzyczny.

Czytaj też Siostry Chapko z Nowego Sącza. Najpiękniejsze polskie bliźniaczki [ZDJĘCIA]  

Na stałe współpracuje z kilkoma klubami we Wrocławiu i kompozytorami. Pracuje nad nagraniem autorskiej płyty ze swoim zespołem o nazwie „Szczypuła”. Wgrana w The Voice of Poland otworzyłaby jej drogę do kariery.(jagienka.michalik@sadeczanin.info fot, screen TVP )Dziękujemy za przesłanie błędu