Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
02/02/2017 - 10:40

Wólki też już chcą do Chełmca?! Stawiarski ruszy z ofensywą rozbiorową Nowego Sącza?

18 stycznia około stu podpisów mieszkańców osiedla Piątkowa w Nowym Sączu, którzy chcą przyłączenia ich do gminy Chełmiec oficjalnie trafiło na dziennik podawczy gminy. Ale na tym nie koniec rewelacji. Gmina opublikowała list, w którym pada propozycja dołączenia do Chełmca osiedla… Wólki!

Zobacz też: To już I rozbiór Nowego Sącza? "Mieszczuchy" z Piątkowej chcą do Chełmca

Oto pełna treść listu:

Szanowny Panie Wójcie.

Mając na uwadze informacje dot. przyłączenia os. (wsi) Piątkowa do Gm. Chełmiec chciałbym zaproponować aby podział administracyjny naszego regionu powiększył się o kolejne osiedle, a mianowicie:

- analizując sytuację gospodarczo - ekonomiczną gm. Nowego Sącza i gm. Chełmiec oraz mając na uwadze dobro wspólne proponuję zaadaptowanie osiedla Wólki w Nowym Sączu przez Gminę Chełmiec. Przecież wystarczy jeden nowy most na rz. Dunajec i w linii prostej do Urz. Gminy w Chełmcu mamy raptem 1,6 km. Bez mała tyle samo co do Ratusza. Przecież rzeka nie musi być dla nas przeszkodą, sprawmy aby była atutem. Jestem rodowitym sądeczaninem, pełnoprawnym obywatelem Nowego Sącza, prawdziwym "pniokiem", od ponad 40 lat mieszkam na tym osiedlu i z przykrością muszę przyznać, że nie widzę perspektyw rozwoju w obecnych warunkach. Oczywiście wszystko będzie wymagało odpowiedniej drogi prawnej ale widząc w jakich kategoriach motywacji i sukcesu Pan się porusza uważam, że procedury prawne nie zniechęca Pana.

Jedno z większych sądeckich mediów internetowych od dłuższego czasu ograniczyło możliwość swobodnych wypowiedzi na forum poprzez wprowadzenie szeregu utrudnień w logowaniu do serwisu w związku z czym postanowiłem przedstawić zarys ogólnej sytuacji bezpośrednio do Pana.

Mam nadzieję, że moja propozycja rozwoju obu brzegów Dunajca znajdzie zrozumienie u jednych, a konsternację u drugich.

Pozdrawiam, Pniok.

Gmina przy publikacji listu zastrzega, że dysponuje pełnymi danymi autora listu. Wpis pojawił się też na profilu Bernarda Stawiarskiego na Facebooku, gdzie z miejsca skomentował go radny gminy Chełmiec Rafał Kmak, wydawca tygodnika Miasto ściśle związanego z Urzędem Miasta Nowy Sącz i prezydentem Ryszardem Nowakiem.

Zobacz też: Nowy Sącz: Helena przyłączy się do Chełmca gdy ten zostanie miastem?

Kmak napisał: Dla mnie to kompromitacja Gminy - takie teksty nie powinny ukazywać się na oficjalnej stronie Urzędu. Żadnego urzędu. Publicystyka i komentarze... bez autorów. Na to idą pieniądze z naszych podatków?

Stawiarski natychmiast skomentował: O Pan Radny z Nowego Sącza się odezwał... Panie Radny zna pan przecież przypadki kupowania sobie gazetki za pieniądze podatników i publikowanie oszczerczych tekstów. Publikacje na stronie internetowej urzędu nic nie kosztują najwyżej przy nich się człowiek napoci.

Niewtajemniczonym donosimy, że ostatnie wybory na przewodniczącego zarządu osiedla Wólki wygrał Krzysztof Dyrek związany z Kongresem Nowej Prawicy stojącej w ścisłej opozycji do nowosądeckich władz, który kandydował z ramienia tego ugrupowania do rady miasta. Na prezydenta KNP wystawiał wtedy Krzysztofa Fałowskiego.

Warto też dodać, że na osiedlu Wólki prezydent Ryszard Nowak zawsze miał najgorsze wyniki podczas wyborów.

Do tematu wrócimy po zebraniu opinii ze strony radnych i zarządu osiedla Wólki. A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu