Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
19/05/2023 - 10:10

Wypadek w Naszacowicach: znaleźli silnik, nie znaleźli kierowcy [ZDJĘCIA]

Co wydarzyło się minionej nocy w Naszacowicach? Rozbity Volkswagen Golf stał na moście, kilkadziesiąt metrów dalej leżał silnik, a na drodze było pełno części, które odpadły od auta. Kierowcy nie było na miejscu. Strażacy z policjantami przez kilka godzin go szukali.

Było dwadzieścia minut po północy, jak sądeckie służby ratunkowe postawiło na równe nogi niepokojące zgłoszenie. Na moście w Naszacowicach stał rozbity samochód, który uniemożliwiał przejazd. Wszędzie porozrzucane były części, które odpadły z uszkodzonego auta. Na miejscu nie było kierowcy.

Zobacz też Wypadek w Nowym Sączu. Rozbity policyjny radiowóz i osobówka, są ranni [ZDJĘCIA]

Do Naszacowic natychmiast pośpieszyły liczne straże pożarne i policja. Po dotarciu na miejsce, wszystkie informacje przekazane przez osobę zgłaszającą potwierdziły się. 

- Na moście znajdował się rozbity Volkswagen Golf. Wyrwany z auta silnik leżał sześćdziesiąt metrów dalej. Droga była całkowicie nieprzejezdna. Na miejscu nie było ani kierowcy, ani ewentualnych pasażerów, którzy podróżowali tym samochodem – powiedział nam Marian Marszałek z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.


Strażacy odłączyli zasilanie w samochodzie i usunęli z drogi płyny, które wylały się z uszkodzonego pojazdu. Równocześnie wspólnie z policjantami przeszukali pobliski teren w promieniu trzystu metrów w poszukiwaniu osoby albo osób, które podróżowały tym samochodem.

- Strażacy z policjantami przeszukali pobliskie zarośla, pola i brzeg rzeki Dunajec, ale nikogo nie znaleźli – dodaje Marian Marszałek.

Zobacz też Wypadek na sądeckiej "drodze śmierci". Nie ma już utrudnień w ruchu 

Funkcjonariusze przez wiele godzin zabezpieczali wszelkie ślady. Ustalali, jak doszło do tego wypadku i kto kierował samochodem. Gdy zakończyli już czynności dochodzeniowe, strażacy usunęli z drogi uszkodzony pojazd i uprzątnęli z jezdni porozrzucane części. Przed godziną czwartą ruch na moście w Naszacowicach został przywrócony w obu kierunkach.

Z informacji, której naszej redakcji przekazała kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji wynika, że dzisiaj rano do komisariatu w Starym Sączu zgłosił się mężczyzna, który przekazał, że kierował tym pojazdem.

- Obecnie trwają czynności w tej sprawie. Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia są ustalane - dodaje policjantka. ([email protected] Fot. Czytelnik, OSP Naszacowice, OSP Olszanka)

(c) Materiał chroniony prawem autorskim

Rozbity samochód stał na moście w Naszacowicach, silnik leżał 60 metrów dalej. Długo szukali kierowcy
Co wydarzyło się minionej nocy w Naszacowicach? Rozbity Volkswagen Golf stał na moście, kilkadziesiąt metrów dalej leżał silnik, a na drodze było pełno części, które odpadły od auta. Kierowcy nie było na miejscu. Strażacy z policjantami przez kilka godzin go szukali. (Fot. Czytelnik, OSP Naszacowice, OSP Olszanka - dziękujemy!)


Dziękujemy za przesłanie błędu