Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
17/11/2021 - 11:40

Wypadek w Bereście. Zderzyły się dwa samochody i autobus, którym jechały dzieci

Nie najlepiej rozpoczęła się środa na sądeckich drogach. W Bereście zderzyły się dwa samochody i autobus, którym jechały dzieci. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Na drodze wojewódzkiej 981 między Grybowem i Krynicą dzisiaj rano przez jakiś czas były utrudnienia w ruchu. Kilka minut przed godziną dziewiątą w Bereście zderzyły się dwa samochody, którymi podróżowali sami kierowcy i autobus, którym jechało w sumie dziesięć osób – ośmioro dzieci, opiekun i kierowca.

Zobacz też Mieszkanka Łącka została dźgnięta nożem. Wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi

Choć wypadek wyglądał bardzo groźnie, na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Nikt nie został zabrany do szpitala.

Do wypadku doszło na zakręcie. Siła uderzenia musiała być duża, bo zarówno samochody, jak i autobus mają dość poważnie uszkodzoną przednią część.

Zobacz też Śmierć przyszła po nich w nocy, gdy spali. Nie mieli żadnych szans na przeżycie

Miejsce, w którym doszło do kraksy znajduje się na drodze biegnącej między lasem. Prawdopodobnie dzisiaj rano było tam bardzo ślisko, bo temperatura w nocy spadła poniżej zera i była gęsta mgła. Być może to właśnie kiepskie warunki drogowe przyczyniły się do tego wypadku. O dokładne przyczyny i okoliczności zapytaliśmy rzeczniczkę sądeckiej policji.

- Z ustaleń policjantów  wynika, że kierujący samochodem marki Volvo, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni  i uderzył w autobus, a następnie  w samochód marki Seat - powiedziała naszej redakcji kom. Justyna Basiaga. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.  Niska temperatura powietrza szczególnie w nocy i rano, opady atmosferyczne,  śliska nawierzchnia sprawiają, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków.

- Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania - apelują funkcjonariusze.

Więcej zdjęć z wypadku znajdziesz TUTAJ. ([email protected] Fot. OSP Berest)Dziękujemy za przesłanie błędu