Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
23/06/2017 - 13:45

Wnuczek z policjantem zaatakowali dziadków! Śledczy postawieni na nogi

- sądeccy policjanci ciągle otrzymują zgłoszenia o próbie wyłudzenia pieniędzy od osób starszych metodami na wnuczka i policjanta – alarmuje mł. asp. Iwona Grzebyk Dulak, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu. Mimo medialnego rozgłosu metoda „na wnuczka” jest nadal najchętniej wybierana przez oszustów.

W ślad za zgłoszeniami o oszustwach policja po raz kolejny przysyła komunikat z ostrzeżeniem.

 - Jak nie dać się okraść metodą na policjanta? Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie dzwonią do osób postronnych wypytując ich o numer konta czy oszczędności – podkreśla w ich imieniu oficer prasowy.

Zobacz też: Martwe ryby i czarna maź na potoku Jasieniczanka! Kto spowodował katastrofę ekologiczną?

- Nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy i nie dzwonią do mieszkańców by zaproponować im udział w prowadzonych przez siebie działaniach. Nigdy też nie odbierają pieniędzy, jak również nie proszą o ich przekazywanie obcym osobom czy przelewanie na konta bankowe – zastrzega.

Jak nie dać się okraść metodą na wnuczka?

Każda osoba, która znajdzie się w podobnej sytuacji, powinna upewnić się czy faktycznie dzwonił ktoś z rodziny lub jej bliskich znajomych.

Zobacz też: Babciu, miałem wypadek. Pilnie potrzebuję pieniędzy

- Najlepiej wykonać telefon zwrotny do krewnego czy wnuka, za którego podaje się oszust i upewnić się czy faktycznie znalazł się w trudnej sytuacji i potrzebuje pieniędzy. Wykonanie takiego telefonu pozwoli sprawdzić sytuację i uchroni przed utratą pieniędzy w przypadku próby ich wyłudzenia radzi policja.

- Pamiętajmy, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy.

Zobacz też: „Zdjęli” dzielnicowych Straży Miejskiej i zabrali im „komórki”. Dlaczego?

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub zadzwonić pod numer alarmowy 997.

Co da, że znów publikujemy te ostrzeżenia?

- Ważne jest by taki apel, jak i sposób radzenia sobie w takich sytuacjach dotarły do jak najliczniejszej grupy, szczególnie osób starszych, dlatego policjanci apelują by przekazać taką informację członkom naszych rodzin czy sąsiadom. Im więcej seniorów będzie miało świadomość jak wygląda schemat wyłudzania pieniędzy metodami na krewnego czy policjanta, tym mniej z nich da się oszukać –argumentuje Iwona Grzebyk Dulak.

ES [email protected] Fot.; ilustracyjne archiwum sadeczanin.info KPP w GorlicachDziękujemy za przesłanie błędu