Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
26/02/2020 - 11:40

Przeszukali brzegi rzeki. Akcja nad Dunajcem zakończona [ZDJĘCIA]

Dzisiaj rano zostały wznowione poszukiwania mężczyzny, który we wtorkowy wieczór miał rzucić się z mostu kolejowego do Dunajca. W akcji brało udział kilkudziesięciu strażaków oraz policjanci. Służby ratunkowe wykorzystując łodzie przeszukały brzegi oraz nurt rzeki na odcinku około 20 kilometrów. Na tę chwilę poszukiwania zostały zakończone, jednak policjanci wciąż ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj około godziny 18.30 młody chłopak zatrzymał przejeżdżający ulicą Szwedzką samochód. Poinformował kierowcę, że jego kolega skoczył z mostu kolejowego. Po przekazaniu tej informacji szybko się oddalił, a kierowca zadzwonił na numer alarmowy.

We wskazane miejsce natychmiast ruszyli policjanci, strażacy i inne służby ratunkowe.

- Wczoraj funkcjonariusze przeczesywali brzegi rzeki i zarośla oraz przyległy do mostu teren. W działania zaangażowano psa tropiącego, użyto również łodzi i quadów. Policjanci operacyjni sprawdzali także teren w poszukiwaniu mężczyzny, który poinformował kierowcę o zdarzeniu, jak również ustalali, czy moment zgłoszenia oraz samo zdarzenie zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu oraz kamery samochodowe – wyjaśnia asp. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Funkcjonariusze sprawdzają czy takie zdarzenie faktycznie miało miejsce, czy jest to może wymysł mężczyzny, który przekazał kierowcy taką informację, ponieważ on sam nie kontaktował się w tej sprawie z policją.

- Na tę chwilę, nikt nie zgłaszał zaginięcia młodego mężczyzny, które mogłoby być powiązane z tą sytuacją – dodaje policjantka.

Zobacz też Rzucił się z mostu do Dunajca? Poszukiwania zakończone [WIDEO]

- Przeszukaliśmy nadbrzeża Dunajca na odcinku około 20 kilometrów i decyzją policji akcja została na tę chwilę zakończona. Nikogo nie udało się odnaleźć - informuje Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KMP Nowy Sącz, RG, TK

Skoczył z mostu w czarne wody Dunajca? Trwają poszukiwania
Wtorkowa noc. Kilkudziesięciu strażaków i policjantów, po krótkiej odprawie na parkingu pod "Panoramą" ruszyło nad brzegi Dunajca by szukać człowieka, który miał skoczyć z mostu kolejowego.


Dziękujemy za przesłanie błędu