Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
25/02/2020 - 19:30

Rzucił się z mostu do Dunajca? Poszukiwania zakończone [WIDEO]

W okolicach mostu kolejowego w Nowym Sączu zaroiło się od strażaków, policjantów i ratowników medycznych. Według osoby, która wezwała służby ratunkowe, tuż przed godziną 19, ktoś skoczył z mostu do Dunajca. Jak udało nam się dowiedzieć, kilkugodzinne poszukiwania zostały już zakończone. Ratownikom nie udało się odnaleźć mężczyzny, który miał rzucić się do rzeki.

Była godzina 18.40, jak sądeckie służby ratunkowe otrzymały dramatyczne wezwanie.

- Podszedł do mnie nieznajomy mężczyzna, który powiedział, że jego kolega skoczył z mostu kolejowego do Dunajca - poinformowała osoba zgłaszająca. 

We wskazane miejsce natychmiast ruszyli strażacy, policja i pogotowie ratunkowe. Niestety nie zastali tam osoby, która wezwała służby ani świadków tego  zdarzenia. Jak zwykle w takich sytuacjach, służby bardzo poważnie potraktowały wezwanie.

Ratownicy wykorzystując quady oraz łódź, przeszukali brzegi rzeki. W akcji wzięło udział kilkadziesiąt osób. Wciąż jednak nie ma pewności, czy nie był to tylko bezmyślny żart.

- Prowadzimy czynności, aby potwierdzić bądź wykluczyć czy takie zdarzenie rzeczywiście miało miejsce - informuje oficer dyżurny sądeckiej policji.

Jak udało nam się dowiedzieć, osoba dowodząca akcją postanowiła zakończyć poszukiwania. Nikogo nie udało się odnaleźć.

Zobacz też Chłopak spadł z mostu kolejowego na Dunajcu. Nie udało się go odnaleźć

Z mostu kolejowego, z którego dzisiaj miał rzucić się mężczyzna, 26 maja 2017 roku spadł do rzeki 20-latek, który szedł tamtędy razem ze znajomymi. Służby ratunkowe przez wiele dni szukały go, ale niestety bezskutecznie. Dopiero 2 czerwca jego ciało odnalazł w Kurowie wędkarz. Mamy nadzieję, że tym razem nie dojdzie do takiej tragedii, a zgłoszenie okaże się jedynie głupim żartem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. TK, A. Śliwa

Skoczył z mostu w czarne wody Dunajca? Trwają poszukiwania
Wtorkowa noc. Kilkudziesięciu strażaków i policjantów, po krótkiej odprawie na parkingu pod "Panoramą" ruszyło nad brzegi Dunajca by szukać człowieka, który miał skoczyć z mostu kolejowego.


Dziękujemy za przesłanie błędu