Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
19/03/2018 - 11:05

Kierowcy, noga z gazu. Trudne warunki na drogach

Miniony weekend nie należał do najlepszych. Strażacy, policjanci i ratownicy niemal co chwilę wyjeżdżali do wypadków i kolizji. Drogi były oblodzone i pokryte warstwą śniegu. Nawet przy niewielkiej prędkości kierowcy tracili panowanie nad samochodami i podróż kończyła się w rowie.

Podobnie było w Mochnaczce Niżnej. W niedzielę kilkanaście minut po godzinie 13, kierowca podróżujący samochodem marki audi nagle wpadł w poślizg, zjechał z drogi i zatrzymał się w przydrożnych zaroślach. Właściciel pojazdu miał dużo szczęścia. Nie wiele brakowało, a auto wpadłoby do potoku.

Zobacz też Jechała za szybko, wypadła z drogi i staranowała ogrodzenie [ZDJĘCIA]

Na kolejną kolizję nie trzeba było długo czekać. Około godziny 14.40 na drodze krajowej numer 75 w Nowej Wsi zderzyły się trzy osobówki – mercedes, audi i skoda octavia. Samochodami jechało siedem osób. Niestety jeden z pasażerów został ranny. Pogotowie zabrało go do szpitala.

Zobacz też Zima wróciła. Pługi nie nadążają odśnieżać ulic w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Przez prawie dwie godziny na drodze odbywał się ruch wahadłowy i kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Gdy policjanci udokumentowali miejsce kraksy, strażacy usunęli uszkodzone pojazdy na pobocze. 

Zobacz też Ta podróż mogła skończyć się tragicznie. Samochód dachował i uderzył w przepust


RG [email protected] Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)