Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
20/07/2023 - 14:35

Wypadek w lesie. Dwie osoby ciężko ranne, na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR

Dramatyczny wypadek w Bruśniku. Podczas prac w lesie przewrócił się traktor, który przygniótł dwie kobiety. Obie zostały zabrane do szpitala, jedna z nich śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


W Bruśniku - wiosce położonej na pograniczu powiatu nowosądeckiego i tarnowskiego - przed godziną czternastą doszło do dramatycznego wypadku. Podczas prac w lesie, z nieznanych na tę chwilę przyczyn, przewrócił się ciągnik rolniczy, który przygniótł dwie kobiety 

Dramatyczny wypadek w Bruśniku 

Osoby, które widziały całe zdarzenie, natychmiast zaalarmowały służby ratunkowe. Już po chwili na miejsce dotarły straże pożarne z Tarnowa, Ciężkowic i Bruśnika, a także pogotowie ratunkowe i policja. Stan poszkodowanych osób musiał być bardzo poważny, bo ratownicy medyczni wezwali Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec wylądował na łące tuż obok miejsca, w którym doszło do wypadku. Obie kobiety zostały zabrane do szpitala - jedna naziemną karetką, a druga śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Zobacz też 17-letni chłopak zasłabł i wpadł pod samochód. Lekarze walczą o jego życie

- Podczas wciągania drewna pod górkę ciągnikiem, to drewno się zblokowało i ciągnik przewrócił się. Jedna kobieta była przygnieciona. Helikopterem została przetransportowana do szpitala. W tym zdarzeniu ucierpiała również druga kobieta, która także trafiła do szpitala, ale naziemną karetką - powiedział naszej redakcji asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji. 

Na miejscu cały czas pracują policjanci, którzy  ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku. 

([email protected] fot. Zbigniew Filar Tarnowska.tv, OSP Bruśnik - dziękujemy)Dziękujemy za przesłanie błędu