Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
22/08/2023 - 16:25

Ciężko uwierzyć, że robiły to nastolatki. Teraz będą mieć poważne problemy

Choć są dopiero nastolatkami, to już mają sporo za uszami. Kradzieże, których dokonały są liczone w tysiącach. Nie ujdzie im to jednak na sucho. 12-latka i jej starsza koleżanka muszą się teraz liczyć z konsekwencjami.

Kradzieże w Nowym Sączu

Kradzieży w naszym regionie niestety nie brakuje. Przypomnijmy, że nie tak dawno złodzieje zabrali 1500 złotych ze skarbonki w kościele pw. św. Rocha w Nowym Sączu. Więcej o sprawie przeczytacie TUTAJ.

Tym razem za wszystko odpowiadały nastolatki. Na dużą skalę przez kilka dni okradały jedną z drogerii w naszym mieście. Wynosiły m.in. perfumy, tusze do rzęs, palety cieni do powiek, podkłady, pudry, błyszczyki do ust. Towar, który sobie przywłaszczyły był warty łącznie ponad 17 tysięcy złotych!

Policjanci zaraz po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli działania. - Po zapoznaniu się z ich wizerunkiem, wkrótce, na terenie galerii handlowej, policjanci ogniwa wywiadowczego zauważyli jedną z dziewczyn, natomiast drugą wylegitymowali na pobliskiej ulicy. Po przeszukaniu mieszkań 12 i 15-latki, w domu starszej z nich zabezpieczyli część kosmetyków pochodzących z kradzieży w drogerii - wyjaśnia Aneta Izworska z zespołu ds. komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Nastolatki muszą się teraz oczywiście liczyć z konsekwencjami. Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Nowym Sączu, który zdecyduje o zastosowaniu odpowiednich środków wychowawczych.

Dodajmy, że nie tak dawno również doszło do próby kradzieży w sądeckiej galerii. Wówczas jednak wyjątkową czujnością wykazali się policjanci po służbie. O wszystkim przeczytacie TUTAJ.  ([email protected], fot.: RG/ zdjęcie ilustracyjne - ikona, KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu