Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
24/09/2022 - 08:15

Chciał wyrzucić przez okno milion! To ze strachu przed policją

14 kilogramów dopalaczy, a dokładnie mefedronu chciał wyrzucić przez okno diler na krakowskim Podgórzu. Liczył, że tak zrobi w konia policjantów i uniknie odpowiedzialności.

Chciał wyrzucić przez okno milion! To ze strachu przed policją

O działalności 33-latka otrzymali cynk kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie. Pojechali natychmiast na miejsce, ustalili, że jest ktoś w środku – było słychać rozmowy, ale na wezwanie do otwarcia drzwi pod hasłem: Policja! – nikt nie odpowiadał. Dlatego funkcjonariusze zdecydowali, że wejdą do środka siłą.

- Kiedy policjanci wkroczyli do mieszkania, zauważyli, że poszukiwany przez nich 33-latek próbuje wyrzucić przez okno walizkę. Kryminalni udaremnili zamiary mężczyzny, odebrali mu walizkę i sprawdzili jej zawartość, która jak się okazało wypełniona była … woreczkami z mefedronem. Przyłapany na gorącym uczynku 33-latek, przyznał, że narkotyki są jego własnością - czytamy w relacji mundurowych.

Zobacz też: W pijanym widzie podpalił dom. Mogła tylko patrzeć jak ogień trawi jej marzenia. Od tej historii chce się płakać

Chciał wyrzucić przez okno milion! To ze strachu przed policją

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu policji przy ul. Zamoyskiego w Krakowie. Policjanci zbadali testerem narkotykowym i zważyli znalezione w walizce woreczki, które jak się okazało zawierały prawie 14 kg mefedronu, o czarnorynkowej wartości blisko miliona złotych.

W ślad za wnioskiem Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze sąd zadecydował, że mężczyzna trafi do aresztu. 33-latek odpowie za posiadanie i rozprowadzanie znacznych ilości substancji psychotropowych, za co grozić może do 12 lat więzienia. 

Mefedron to - po marihuanie, kakainie i ecstasy - jeden z najpopularniejszych narkotyków w europejskich klubach nocnych. Mefedron ma działanie psychoaktywne i może powodować groźne skutki uboczne, szczególnie przyjmowany często, w dużej ilości oraz łączony z alkoholem i innymi stymulantami. ([email protected] Fot.: KWP w Krakowie)Dziękujemy za przesłanie błędu