Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
10/02/2022 - 14:25

Tajemniczy billboard przy Nawojowskiej. Chcą zatrzymać pandemię bez lockdownu

Już od dłuższego czasu przy ulicy Nawojowskiej znajduje się billboard o bardzo ciekawej treści. Widzimy na nim apel do Prezydenta naszego kraju, by pandemię zatrzymać bez lockdownu i przymusu. Co o tym myślicie?

Mijają już prawie dwa lata od momentu wprowadzenia pierwszych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Niektóre w dalszym ciągu obowiązują. Zgodnie z rządowymi danymi od początku pandemii ponad 5 milionów osób uzyskało pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Zmarło około 107 tysięcy Polaków..

„Panie prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. Można zatrzymać pandemię. Bez restrykcji, bez przymusu, bez lockdownu!” – czytamy na billboardzie, który znajduje się już od dłuższego czasu przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu, po drugiej stronie Centrum Handlowego Europa II.

Niektóre osoby spoglądają na niego z lekko szyderczym uśmiechem. Inni, wydaje się, że pełni popierają jego treść. Co ciekawe, w tym samym miejscu znajdował się wcześniej podobny billboard, mówiący o fałszywej pandemii.

Znajduje się tam również adres strony internetowej – zatrzymać-pandemie.pl. Po wejściu na nią widzimy petycję do prezydenta Andrzeja Dudy. - Zgodnie z obecnymi regulacjami: "Lekarz ma obowiązek wykonywać zawód, zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej, dostępnymi mu metodami i środkami zapobiegania, rozpoznawania i leczenia chorób, zgodnie z zasadami etyki zawodowej oraz z należytą starannością." – informują nas autorzy.

- Natomiast postulowana zmiana ma spowodować, by zapis ten brzmiał: "Lekarz ma obowiązek wykonywać zawód, zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej oraz zdobytą w trakcie praktyki lekarskiej wiedzą i doświadczeniem, dostępnymi mu metodami i środkami zapobiegania, rozpoznawania i leczenia chorób, zgodnie z zasadami etyki zawodowej oraz z należytą starannością” – czytamy dalej.

Jak to uzasadniają? Według nich, w obecnym "koronakryzysie" wykorzystanie zdobytej wiedzy i doświadczenia lekarzy do leczenia pacjentów z COVID-19 jest bezwzględnym priorytetem. Chcą wobec tego dać lekarzom możliwość leczenia pacjentów zgodnie z ich nagromadzoną wiedzą i doświadczeniem, a nie tylko na podstawie z góry ustalanych procedur.

- Na skutek tych niejednokrotnie szkodliwych procedur, niedostosowanych do specyficznych okoliczności w jakich znajdują się pacjenci, Polacy masowo umierają. Poczuwamy się do moralnego obowiązku, aby poprawić tę sytuację jak najszybciej – czytamy w petycji.

Inicjatorzy akcji zwracają też uwagę, że petycja skierowana jest do prezydenta, bo jedynie prezydencki projekt nowelizacji ustawy nie utknie w zamrażarce sejmowej. Jak wiadomo, ostateczna decyzja o jej wprowadzeniu w życie należałaby jednak do posłów.

Organizatorem akcji jest "Wolna Polska Opole". Na chwilę obecną petycję podpisało prawie 22 tys. osób. A wy co myślicie o całej akcji? Uważacie, że takie billboardy powinny się w Nowym Sączu pojawiać? Czekamy na Wasze opinie. ([email protected], fot.: MP)Dziękujemy za przesłanie błędu