Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
02/07/2020 - 11:05

Nowy Sącz: są zakażeni wśród pracowników Poczty Polskiej

Koronawirus rozprzestrzenia się w Nowym Sączu. Z wirusem zmaga się już trzech pracowników jednej z dużych firm, zamknięte jest jedno z niepublicznych przedszkoli. Niestety potwierdziły się też nasze nieoficjalne informacje o zakażonych pracownikach Poczty Polskiej. W sumie Sanepid objął kwarantanną dwadzieścia osób.

O możliwości pojawienia się przypadków zakażenia koronawirusem wśród pracowników Poczty Polskiej, w jednej z placówek w Nowym Sączu zaalarmowali nas nasi czytelnicy.

Niestety tę informację potwierdziła nam Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczta Polska S.A.

Czytaj także: Nie będą wspominali tego wesela dobrze. Są chorzy w jednej z firm w Nowym Sączu

- 26 czerwca mieliśmy pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem pracownika z placówki UP Nowy Sącz 2, który ostatni raz w pracy był 23 czerwca – powiedziała portalowi Sadeczanin.info rzecznik Poczty Polskiej. - W związku z tym w placówce została przeprowadzona dezynfekcja oraz ustalono listę pracowników kontaktujących się z zakażonym. 29 czerwca i 1 lipca dostaliśmy informację o kolejnych pracownikach, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pracownicy ci ostatni raz byli w pracy 26 czerwca br. Decyzją Sanepidu dwadzieścia osób zostało skierowanych na kwarantannę. 

Czytaj także: Kolejny apel Sanepidu. Uczestniczka nabożeństwa z dodatnim wynikiem na COVID-19

Urząd Pocztowy Nowy Sącz 2 nie zaprzestał działalności. Jest czynny. Klienci przychodzący do tej palcówki są obsługiwani. Jak się okazuje zostali do niej skierowani pracownicy poczty z innych nowosądeckich placówek. 

- Wypłata świadczeń emerytalno-rentowych jest realizowana na bieżąco – dodaje Justyna Siwek.

Nasza rozmówczyni zapewnia, że pracownicy Poczty Polskiej są na bieżąco wyposażani w środki ochrony osobistej, jak również to, że spółka wypełnia wszelkie zalecenia i dyspozycje Ministerstwa Zdrowia oraz GIS-u dotyczące profilaktyki związanej z minimalizacją ryzyka zakażenia się koronawirusem SARS-CoV-2.

- Sytuacja w spółce jest na bieżąco monitorowania przez służby odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe i ciągłość działania, bezpieczeństwo i higienę pracy – opisuje sytuację związaną z zabezpieczeniem pracowników wspomnianej spółki.  - Poczta Polska wprowadziła wiele zmian w organizacji pracy, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się koronawirusem, m.in. wprowadzono specjalne strefy oraz podział listonoszy na grupy, które nie kontaktują się ze sobą.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. europarl.eu - zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu