Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
12/03/2019 - 20:55

Lekarz Anna Olech chce po prostu pomagać ludziom

Anna Olech, to kolejny lekarz nominowany w plebiscycie „Twój sądecki lekarz rodzinny” organizowanym już po raz czwarty przez Fundację Sądecką w ramach seminarium „O zdrowiu Sądeczan”. Jak sama podkreśla, nie wyobraża sobie siebie w innym zawodzie.


Lekarz Anna Olech pracuje w zawodzie od 25 lat. Ukończyła studia na wydziale lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej.  Posiada dwie specjalizacje – lekarza specjalisty chorób wewnętrznych oraz  lekarza specjalisty medycy rodzinnej.

Dlaczego zdecydowała się na internę?

Zobacz też: Lek Irena Skowrońska: zawsze chciałam pracować z dziećmi

 – Decyzję podjęłam podczas odbywania stażu podyplomowego. Spodobał mi się oddział i jego atmosfera na nim panująca  oraz fakt, że mieliśmy  tam do czynienia  z leczeniem wielu bardzo ciekawych i trudnych z punktu widzenia medycznego przypadków a także możliwością  pomocy pacjentom dotkniętym licznymi schorzeniami  – odpowiada Olech.

Dziś nie wyobraża sobie możliwości pracy w innym zawodzie.

Dlaczego pacjenci nominowali ją do udziału w naszym plebiscycie? – Nie wiem. Zawsze staram się być uśmiechnięta  i z życzliwością podchodzić do moich pacjentów. Staram się zawsze znaleźć czas żeby ich wysłuchać, bo to chyba teraz jest największy problem - znaleźć czas na rozmowę z pacjentem. Na pewno nie jesteśmy w stanie spełnić oczekiwań wszystkich pacjentów w każdym zakresie. Jednak sama chęć żeby im pomóc i to, że oni to widzą jest bardzo ważne. Myślę, że właśnie to pacjenci czują i doceniają  gdy lekarz nie widzi w nich tylko kolejnego przypadku ale po prostu chce mu  pomóc – komentuje Anna Olech.

Zobacz też: Agnieszka Mirek - Zagata: dwukrotna laureatka plebiscytu. Jak ona to robi?

Jak pani doktor odreagowuje stres i odpoczywa?

– Jak tylko mamy jakąś wolną chwilę idę z mężem  w góry.  Razem lubimy aktywnie spędzać czas. Możemy nigdzie nie jechać na wczasy o charakterze stacjonarnym, byleby móc  powędrować  po górach – zdradza swój sekret.

Lekarz Anna Olech pracuje w przychodni  NZOZ PRAXIS pozostając jednocześnie jej kierownikiem. Przychodnia bierze udział w naszym plebiscycie w części „Przychodnia przyjazna pacjentowi”.

ES [email protected] Fot.: archiwum Anny OlechDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)