Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 maja. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
08/11/2020 - 19:05

Krynica Zdrój: remont w budynku trwa. Kiedy ruszy szpital tymczasowy?

W budynku, w którym jeszcze do niedawna działał 20. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Krynicy Zdroju trwają prace, by dostosować obiekt do potrzeb tymczasowego szpitala „covidowego”. Przy budynku stanął już potężny zbiornik na jedenaście tysięcy litrów tlenu dla pacjentów chorujących na koronawirus.

Trwa wyposażanie sal ze 162 łóżkami, które znajdą się w tym obiekcie. W budynku trwa obecnie montaż wszystkich instalacji i specjalistycznego sprzętu, niezbędnych do funkcjonowania szpitala tymczasowego.

Czytaj także: Krynica Zdrój: sanatorium zamieniane na szpital jedyną szansą na łóżko

- Mam nadzieję, że instalacja będzie gotowa jutro rano - mówi Sławomir Kmak, dyrektor szpitala w Krynicy Zdroju, który będzie zarządzał również szpitalem tymczasowym.  – Obecnie kładzione są posadzki zmywalne, montowane są niezbędne urządzenia do dezynfekcji. Przed nami montaż bramek dezynfekcyjnych.

Oprócz remontu dostosowującego placówkę do potrzeb tymczasowego szpitala „covidowego” trwa również kompletowanie zespołu medycznego, który w tej placówce będzie pracował. Jak już pisaliśmy do pracy zgłaszają się pielęgniarki, ratownicy medyczni, wolontariusze, ale potrzeba przede wszystkim lekarzy. O to apelował niedawno dyrektor Kmak.

- Udało mi się porozmawiać z kilkoma osobami, ale z tego co wiem to pan wojewoda działa bardzo energicznie w tym zakresie. Myślę, że uda się stworzyć zespół ludzi, którzy będą chcieli pracowali w tej placówce – dodaje szef krynickiej lecznicy. Plan jest taki, aby tymczasowy szpital „covidowy” ruszył 16 listopada.

Dyrektor Kmak ma nadzieję, że do tego czasu obiekt będzie gotowy wraz ze wszelkimi odbiorami. Jak przyznaje szef krynickiej lecznicy do pracy w tej placówce będzie potrzebnych około 80 pielęgniarek i co najmniej 25 lekarzy.

W tymczasowym szpitalu „covidowym” w Krynicy będą leczeni pacjenci zakażeni koronawirusem, których zakażenie przebiega nieco łagodniej. Trafią tam pacjenci, którzy nie wymagają wspomagania respiratorowego. Łóżek respiratorowych tam nie będzie. Placówka tymczasowa będzie podlegała krynickiemu szpitalowi. [email protected]), fot. czytelnik, arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu