Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
06/11/2020 - 10:50

Do pracy w szpitalu tymczasowym zgłasza się personel. Brakuje lekarzy!

Personel medyczny zaczyna zgłaszać się do pracy w przekształcanym na „cowidowy” 20. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Krynicy Zdroju. Remont w budynku już trwa.

Na apel dyrektora krynickiego szpitala Sławomira Kmaka, który będzie kierował także szpitalem tymczasowym odpowiedziało już kilkadziesiąt osób pracujących w służbie zdrowia. Zgłaszają się także wolontariusze.

Czytaj także: Krynica Zdrój: sanatorium zamieniane na szpital jedyną szansą na łóżko

- Naprawdę jestem mile zaskoczony, bo część personelu medycznego już zgłosiła się do pracy – mówi dyrektor Kmak. – Jest nam potrzebnych około sześćdziesięciu pielęgniarek i ratowników. Oni się już zgłaszają. Mam już zrekrutowanych połowę pielęgniarek i ratowników medycznych. Jest to około trzydziestu osób.

Są to osoby z Nowego Sącza, Krynicy Zdroju. Ludzie mieszkający w naszym regionie. Jak mówi szef krynickiej lecznicy są to osoby, które zgłosiły się nie na polecenie pana wojewody. Po prostu chcą pomóc w trudnym czasie pandemii.  Jest to grono ludzi, którzy pracowali w szpitalach, które pracują w pogotowiu ratunkowym, w domach wczasowych, które na razie nie funkcjonują. Zgłaszają się też, co mnie bardzo cieszy wolontariusze, którzy chcą pracować za darmo.

Niestety najbardziej potrzebni są lekarze różnych specjalności, a tych jest w dobie pandemii, jak na lekarstwo. Z tą grupą zawodową jest największy problem, bo lekarze, jak na razie się nie zgłaszają.

Czytaj także: Nowy Sącz: lawina wezwań zespołów ratowniczych. Karetki wyjeżdżały 570 razy

- Apeluję do lekarzy, którzy nie pracują w soboty i niedziele, nie biorą nocnych dyżurów – mówi dyrektor Sławomir Kmak. – Do pracy w szpitalu tymczasowym w Krynicy będzie potrzeba około 25 lekarzy przede wszystkim internistów. Ale czekamy też z otwartymi rękami na lekarzy pokrewnych specjalności. Czekamy na lekarzy POZ, rezydentów.

Pacjenci, którzy trafią do tego tymczasowego szpitala potrzebują lekarzy i personelu medycznego. Dyrektor Kamk będzie próbował także pozyskać część personelu ze szpitala, a część z pewnością skieruje do pracy w Krynicy wojewoda.

- Owszem, mam kilka osób ze szpitalnego personelu, który zgodził się mi pomóc. – W jakiej formie? Wezmą dodatkowe dyżury. Jeśli chodzi o lekarzy to wielu pracuje w systemie 24 godzinnym, a nawet więcej, z przerwą na wypoczynek. To nie jest praca od 8 do 18.

Dyrektor Kmak przyznaje, że nowy tymczasowy szpital w budynku wojskowego sanatorium powinien być gotowy pod koniec przyszłego tygodnia.

- Myślę, że po 15 listopada będziemy mogli ruszać – dodaje dyrektor szpitala w Krynicy.

Dyrektor Kmak przyjmie do pracy także fizjoterapeutów, salowe. - Forma zatrudnienia oraz wysokość wynagrodzenia do indywidualnego ustalenia z kandydatami (100% dodatku do wynagrodzenia od Ministerstwa Zdrowia) – dodaje dyrektor Kmak.

Osoby zainteresowane pracą w szpitalu tymczasowym proszone są o kontakt pod numerem telefonu:: 18 47 32 400 (sekretariat dyrektora) lub mailowy: [email protected]

[email protected], fot.Dziękujemy za przesłanie błędu