Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
13/01/2016 - 10:50

Wernisaż wystawy Tomasza Pruchnickiego w Bieczu

W czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu odbył się pierwszy w nowym roku wernisaż wystawy autorstwa Tomasza Pruchnickiego - fotografa, podróżnika, pasjonata historii i zabytków. Prezentowane fotografie przedstawiają dzisiejszą trasę „Jedwabnego szlaku” od Pekinu, poprzez Taszkient, pustynię Kyzył Kum, Samarkandę, Bucharę, Chiwę, aż po Kijów i Istambuł.

W otwarciu wystawy uczestniczyli burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Nosal oraz zaproszeni goście.

Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieczu, Pani Elżbieta Knapik przedstawiła sylwetkę Tomasza Pruchnickiego, a następnie autor podzielił się wrażeniami z wypraw, opowiedział różne ciekawostki z Dalekiego Wschodu. Zrelacjonował on swoją podróż 59. ciekawymi zdjęciami z każdego zwiedzonego miejsca. Podczas wernisażu wywiązało się szereg rozmów na tematy związane  z architekturą, infrastrukturą, kulturą  i obyczajami Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Autor  pokazał gościom jak zmieniał się „Jedwabny szlak” na przestrzeni ostatnich dekad.

Spotkanie uświetniły dwie utalentowane skrzypaczki – uczennica bieckiego LO Klaudia Zięba oraz uczennica ZSP  w Binarowej Kamila Soczek.

Grzegorz Augustowski
fot. autora

Wernisaż wystawy Tomasza Pruchnickiego w Bieczu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe