Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
28/03/2018 - 15:50

Wyrecytowały sukces i to po...angielsku i niemiecku! [Zdjęcia]

22 marca w Nowym Sączu odbyły się Konkursy Recytacji Poezji Anglojęzycznej oraz Niemieckojęzycznej. W zmaganiach brały udział również uczennice z limanowskich szkół średnich, które zgarnęły miejsce na podium!

22 marca w Nowym Sączu odbyły się Konkursy Recytacji Poezji Anglojęzycznej i Niemieckojęzycznej. Pośród uczestników nie brakowało uczennic z limanowskich szkół średnich: I LO im. Władysława Orkana w Limanowej oraz ZSOiZ im. ks. prof. J. Tischnera w Limanowej.

Zobacz też: Limanowianin i jedyny Polak, który tańczył w Rotterdamie gościem Dzień Dobry TVN!

W Konkursie Recytacji Poezji Anglojęzycznej zaprezentowały się uczennice z „Tischnera”: Iwona Bugajska – IV TOR, Daria Paciorek – III TUF oraz Angelika Dudek – I TE. Uznanie komisji i II miejsce zdobyła Iwona Bugajska, która recytowała utwór Roalda Dahla pt. „Little Red Riding Hood and the Wolf”. Opiekunem Iwony była Anna Grzeszczak.

Zobacz też: Wybory samorządowe 2018: gmina Tymbark: ustalono okręgi wyborcze i liczbę radnych

W Konkursie Recytacji Poezji Niemieckojęzycznej II miejcie zdobyła Weronika  Barczewska uczennica klasy 1 E  Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej, która zaprezentowała wiersz wybitnego niemieckiego poety epoki romantyzmu, Josepha von Eichendorffa, zatytułowany Weihnachten, czyli Boże Narodzenie. Opiekunem Weroniki była Urszula Janczy.

e.czech@sadeczanin.info, Fot. I LO Limanowa/ZSOiZ LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”