Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 3 kwietnia. Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda
04/05/2016 - 11:05

Wielcy Sądecczyzny. Spotkanie z Zygmuntem Berdychowskim

W Elitarnym Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Wielcy Sądecczyzny''. Organizatorem całego przedsięwzięcia była nasza szkoła, a zaproszeni zostali gimnazjaliści szkół sądeckich oraz uczniowie ELO wraz z gronem pedagogicznym.

Gościem specjalnym spotkania był Zygmunt Berdychowski - polityk, działacz społeczny, poseł na Sejm RP I i III kadencji, maratończyk i himalaista. Celem spotkania było przybliżenie jego osoby zaproszonym gościom, zarówno od strony zawodowej, jak i osobistej. Prowadzącymi spotkanie byli uczniowie ELO: Jakub Kopacz z klasy IA oraz Julia Galica z IB. Pytania zadawane w części zasadniczej zostały przygotowane przez wszystkich uczniów naszej szkoły.  

Wstępem do spotkania była krótka biografia gościa. Kolejna – zasadnicza – część to wywiad z Zygmuntem Berdychowskim. Pytania dotyczące pracy, życia prywatnego i pasji zadawane były w kameralnie zaaranżowanej przestrzeni. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jakie emocje towarzyszą  podczas zdobywania Korony Ziemi i jak wyglądają przygotowania do takiej wyprawy. Poruszany był również temat organizowanych spotkań polityków i przedsiębiorców z Europy Centralnej i Wschodniej pod nazwą Forum Ekonomiczne, które odbywają się rokrocznie w Krynicy Zdroju.

Niektóre odpowiedzi były dość nietypowe i zaskakujące. Zygmunt Berdychowski odpowiadał na nie bardzo szczegółowo i dodatkowo ubogacał je różnymi dygresjami. Gość udzielił rad dotyczących dążenia do celu, osiągnięcia sukcesu i pogodzenia pasji z pracą. Całe spotkanie zamknęło podziękowanie od szkoły.

Atmosfera wydarzenia była bardzo przyjazna i pełna życzliwości. Zaproszeni goście czuli się swobodnie, a największym zainteresowaniem cieszyła się tematyka górska – czyli związana z pasją pana Zygmunta.

Klaudia Mikołajczyk i Ilona Pawłowska, uczennice ELO w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu