Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
12/01/2015 - 10:50

Wernisaż w sądeckim Sokole. Warszawianka nie dojechała

W Galerii SOKÓŁ odbył się wernisaż Mai Kitajewskiej, Karoliny Ptaszkowskiej oraz Agnieszki Rogóz. Ekspozycja nosi tytuł Po-Widoki.
Piątkowy wernisaż (9 stycznia) zgromadził dużą grupę miłośników sztuki. Gości powitała Liliana Olech, dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ. W klimat wystawy wprowadziła zebranych kurator Małgorzata Miśkowiec. Dwie sądeczanki: Karolina Ptaszkowska i Agnieszka Rogóz chętnie opowiadały o swojej twórczości i swoich dziełach. Wśród uczestników wieczoru byli między innymi ich bliscy i przyjaciele. Trzecia autorka - Maja Kitajewska z Warszawy nie mogła przybyć do Nowego Sącza.
...

Karolina Ptaszkowska urodzona w 1985 roku, sądeczanka. Studiowała na wydziale malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom 2010).
Swoje prace wystawiała m.in. w Galerii Praca w Warszawie (2012), Państwowej Galerii Bałtyckiej w Gdańsku (2010) oraz w Hamilton House w Bristolu (2014). Mieszka i pracuje w Bristolu (Anglia).

Agnieszka Rogóz urodzona w 1985 roku, sądeczanka. W 2012 ukończyła studia na Wydziale Malarstwa w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Swoje prace wystawiała w Małej Galerii w Nowym Sączu (2012), Salonie Akademii w Warszawie (2010) oraz w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu (2008).
Mieszka i pracuje w Warszawie.


Wystawę prac artystek można oglądać do 15 lutego.

Oprac: (Rob)
Fot: MCK Sokół, własne

Źródło: MCK Sokół
 
Dziękujemy za przesłanie błędu