Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 maja. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
30/04/2022 - 17:10

Uczniowie też mogą! Młodzież z Nawojowej oddawała krew pod okiem Andrzeja Lisa

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej wzięła udział w akcji oddawania krwi. Pomaganie tak się im spodobało, że postanowili zrobić coś więcej.

Akcja oddawania krwi w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej zorganizowana została 29 kwietnia, w piątek. Za wydarzenie odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski. Młodzież współpracowała z oddziałem terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu.

Do akcji włączyli się również mieszkańcy gminy Nawojowa. 31 osób zgłosiło się do punktu pobierania krwi w ZSP im. Wincentego Witosa, a zakwalifikowanych zostało 21 osób. Wśród nich byli uczniowie szkoły.

Z młodzieżą tego dnia spotkał się Andrzej Lis, Honorowy Dawca Krwi. Pan Andrzej kilka miesięcy wcześniej w Starym Sączu oddał rekordowy, setny litr krwi pełnej. Dzięki temu trafił do księgi Guinnessa. Andrzej Lis promuje krwiodawstwo przy każdej możliwej okazji. 

Podczas spotkania w Nawojowej przeprowadził prelekcję dla młodzieży: omówił kwestie związane z krwiodawstwem oraz zagadnienia związane z oddawaniem szpiku kostnego. Młodzież z ZSP w Nawojowej żywo zainteresowała się tematem i wpadła na pomysł, aby w swojej szkole założyć klub PCK. ([email protected], fot. Maria Olszowska – powiat nowosądecki)Dziękujemy za przesłanie błędu