Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 maja. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
06/05/2021 - 15:10

Trochę po nowemu i trochę po staremu. W Zakliczynie powstanie Muzeum Regionalne

Dawny budynek przedszkola przy ulicy Jagiellońskiej zostanie zamieniony w Muzeum Regionalne. Właśnie tam przeszłość będzie można poznać z pomocą wynalazków przyszłości. O inwestycji opowiada burmistrz Zakliczyna, Dawid Chrobak.

Fot. Daniel Szlag

Aktualności z okolicy: Melsztyn: wreszcie można zwiedzić ten zamek. Co za widoki!

Przedszkole, które swoją siedzibę miało przy ulicy Jagiellońskiej w Zakliczynie (powiat tarnowski) zostało przeniesione w 2019 roku do nowego obiektu przy ulicy Spytka Jordana. W starym budynku powstanie za to Muzeum Regionalne.

Miasto i Gmina Zakliczyn pozyskała na tę inwestycję, a właściwie pierwszy etap prac, 210 tysięcy złotych dofinansowania od Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Budynek przy ulicy Jagiellońskiej zostanie rozbudowany i zaadaptowany pod działalność muzeum. Z tych pieniędzy zostanie również zakupione wyposażone do sal ekspozycyjnych i zaplecza technicznego.

Drogowe inwestycje w regionie: Korzenna, Jamna i Zakliczyn połączyły siły. Dzięki temu mamy nową drogę

W czym tkwi wyjątkowość Muzeum Regionalnego w Zakliczynie? - Muzeum Regionalne będzie przybliżać historię oraz tradycję regionu i Ziemi Zakliczyńskiej dzięki wystawom, prelekcjom oraz pokazom, które będą tam miały miejsce. W muzeum będą organizowane, wspólnie z innymi instytucjami związanymi z kulturą i edukacją, wydarzenia przy wykorzystaniu nowych technologii - mówi burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Dawid Chrobak. - Muzeum będzie też pozyskiwać na swoje wyposażenie relikty przeszłości. Sporo eksponatów zresztą już mamy zgromadzonych, są w dyspozycji Zakliczyńskiego Centrum Kultury. ([email protected], fot: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu