Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
04/09/2018 - 11:45

Szkoła w Polanach ma nowy dach i wyposażenie kuchni

3 września uczniowie z całej Polski stawili się po wakacjach w swoich szkołach. Choć minęły tylko dwa miesiące, niektóre budynki zmieniły się nie do poznania. Tak było w Polanach - wsi w gminie Krynica-Zdrój, gdzie szkoła dostała nowy dach i wyposażenie kuchni.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Polany, które sprawuje pieczę nad Szkołą Podstawową wygrało konkurs grantowy organizowany przez Kulczyk Fundation.

Projekt pod nazwą "Wyposażenie kuchni i stołówki w szkole w Polanach" uzyskał dofinansowanie w wysokości 19,2 tys. zł. Będą tu przyrządzane obiady dla dzieci ze szkoły i przedszkola oraz innych potrzebujących mieszkańców wsi Polany.

Na tym jednak nie koniec korzyści dla szkoły, gdzie rozpoczęcie roku było szczególnie uroczyste. Były kwiaty, wstęgi i prezenty, a wszystko dlatego, że Gmina Krynica-Zdrój wydała 146 tys. złotych na remont dachu oraz pomogła w budowie oddziału przedszkolnego, gdzie obecnie uczy się 24 przedszkolaków.

Zobacz także: Krynica-Zdrój w pierwszej piątce największych atrakcji turystycznych Małopolski


Burmistrz Dariusz Reśko życzył wszystkim uczniom sukcesów w nauce i podkreślał wagę rodzinnej, kameralnej atmosfery panującej w szkole. Dodatkowo przedszkolaki w nowo otwartym oddziale otrzymały przybory szkolne i zabawki edukacyjne.

(KS) Fot. UM Krynica-ZdójDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”