Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
21/03/2017 - 09:15

Sukcesy logistyków z sądeckiej „Samochodówki”

W ostatnich latach w Zespole Szkół Samochodowych dużym zainteresowaniem cieszy się kształcenie na profilu technik logistyk oraz technik spedytor. W Polsce coraz bardziej rozwijają się te kierunki a na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w branży TSL (Techniczna Szkoła Lotnicza). Na sądeckim rynku nie brakuje dobrych logistyków i już dziś wiemy, że w przyszłości również ich nie zabraknie. Niecodzienne osiągnięcia w dziedzinie logistyki odnoszą uczniowie ZSS, którzy próbują swoich sił w ogólnopolskich konkursach.

Każdego roku trójka najlepszych uczniów bierze udział w Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W tym roku w wielkim sprawdzianie branżowej wiedzy przyszłych logistyków i spedytorów III miejsce zajęła Marika Dyrek, wygrywając miesięczny staż w GTL SA – Katowice Airport, a cała klasa Mariki - wizytę studyjną na lotnisku. Jest to wielki sukces. Marika pokonała blisko trzystu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z szesnastu województw. Również bardzo dobre miejsca zajęli pozostali uczniowie: 11 miejsce Patryk Pawlak oraz 163 Agnieszka Kowacz.

Zobacz: Ekonom: Nie płacą jeszcze podatków, ale sporo już o nich wiedzą

Uczniowie klas logistycznych i spedycyjnych biorą także udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej od wielu lat przez Wyższą Szkołę Logistyczną w Poznaniu. Z roku na rok cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem, dlatego składa się aż z trzech etapów. Do pierwszego etapu przystąpiło aż 56 uczniów. W drugim okręgowym etapie szkołę reprezentowało  6 uczniów, którzy walczyli o finał. A gronie 61 najlepszych znalazła się Marika Dyrek. W walce o finał pokonała blisko 8 tys. osób !

– Zawsze staram się angażować w to co robię. Zwieńczeniem mojej nauki są  sukcesy w konkursach, w których mam możliwość porównania swojego poziomu wiedzy do poziomu uczniów z całej Polski. Utwierdza mnie w przekonaniu, że moja ciężka praca przynosi rezultaty, a to motywuje jeszcze bardziej do działania. Staż na lotnisku pomoże mi poszerzyć jeszcze bardziej moją wiedzę a  przede wszystkim wykorzystać teorię w praktyce  – mówi Marika Dyrek.

(JB), fot. ZSS w Nowym Sączu

Sukcesy logistyków z sądeckiej „Samochodówki”


Dziękujemy za przesłanie błędu