Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
13/03/2018 - 12:05

Sądecki dziennikarz nagrał płytę. Krzysztof Niedzielan rapuje o wartościach chrześcijańskich!

Krzysztof Niedzielan na co dzień jest dziennikarzem radia RDN Nowy Sącz, ale w wolnych chwilach zajmuje się tworzeniem muzyki. Właśnie wydał swoją pierwszą płytę.

- Od nagrania pierwszych wokali na płytę, do jej skończenia i wytłoczenia minęło 1,5 roku. Całą muzykę skomponował producent Keyteepee czyli Kamil Kamiński. Nie było wycinania sampli, wszystkie melodie układał sam. U niego były nagrywane wokale, on też zrobił miks i mastering - powiedział Krzysztof Niedzielan.

Jaki był podział ról? - Moim zadaniem było pisanie tekstów i rapowanie. Kilka miesięcy przed rozpoczęciem nagrywania, stworzyliśmy KTP Records. Nazywamy to muzyczną inicjatywą, jest to szyld pod którym działamy. Są profile w mediach społecznościowych, kanał na YouTube. Nie było większych problemów - wyjaśnił.

- Znamy się od 2014 roku i już wtedy zaczęliśmy współpracować. Jesteśmy zgranym duetem. Nagrywanie musiało trochę potrwać, bo z uwagi na pracę, nie zawsze była możliwość, żeby zgrać się w jednym momencie. Teksty inspirowane są wartościami chrześcijańskimi lub skierowane są do konkretnych osób lub inspirowane konkretnymi wydarzeniami. Są też wątki patriotyczne - podkreślił pochodzący z Cieszyna dziennikarz.

Działalność muzyczna związana z płytą, to nie tylko wymienieni dwaj artyści. Wsparcia udzieliło im wiele osób z branży. - Powstały 2 teledyski, w tym jeden z gościnnym udziałem rapera Augustyna. Gościnnie na płycie udzielili się również: wokalistki Justyna Mikulska i Lucyna Ruchała również prezenterka radia RDN Nowy Sącz oraz raperzy Dilo, Fran, Hiob, Kailu, RDK i Augustyn. Krążek jest wydany fizycznie oraz do słuchania w serwisie YouTube. Na dniach powinien też pojawić się w serwisie Spotify i tym podobnych - dodał Niedzielan.

- Nie stoi za nami żadna wytwórnia, label, jest to całkowicie niezależne wydawnictwo. Krążek wyszedł nakładem KTP Records - podsumował nasz rozmówca.

MŚ ([email protected]). Fot. Krzysztof Niedzielan
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu