Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
30/03/2017 - 14:35

„Pamiętnik” Grażyny Kulig w sądeckiej bibliotece

Do 19 kwietnia w Sądeckiej Bibliotece Publicznej oglądać można wystawę prac jednej z najpopularniejszych artystek Nowego Sącza. To już kolejna wystawa Grażyny Kulig w zabytkowych piwnicach przy ul. Franciszkańskiej 11.

Pod koniec 2004 roku, w 2009 i 2014 roku malarka zorganizowała w Sądeckiej Bibliotece Publicznej swe jubileuszowe wystawy, prezentując przekrój swej twórczości. Również tegoroczna wystawa, której tytuł zaczerpnięty jest z pracy licencjackiej artystki – przedstawia wybór znaczących dla niej dzieł, w których jest posiadaniu (trzeba bowiem przypomnieć, że prace Grażyny Kulig znajdują się w muzeach, kościołach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą).

Praca dyplomowa – wspomniany „ Pamiętnik” wykonana jest techniką akrylową na płótnie. Jest to poliptyk, na który składa się pięć części o wymiarach 90x90 cm i będzie go można zobaczyć na wystawie. Uroczyste otwarcie wystawy Grażyny Kulig połączone zostało ze świętowaniem imienin i urodzin artystki.

Zobacz: Niesamowita Or_Kiestra! Podzielą stypendium na 64 osoby?

Prezentację bogatej twórczości pani Grażyny oglądać będzie można w galerii Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 11 do 19 kwietnia 2017 roku.

(JB), źródło i fot. SBP

„Pamiętnik” Grażyny Kulig w sądeckiej bibliotece


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020