Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
29/07/2016 - 08:40

Odpust Przemienia Pańskiego w sądeckiej farze

Jak co roku, rzesze pielgrzymów przybędą do Nowego Sącza, aby na sądeckiej Górze Tabor modlić się o przemienienie ludzkich serc. W niedzielę – 31 lipca rozpocznie się tu wielki odpust, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”

Cudowny obraz Przemienia Pańskiego, który przed wiekami trafił do Nowego Sącza, przyciąga na Sądecką Górę Tabor rzesze pielgrzymów z całej Polski. W najbliższą niedzielę - 29 lipca rozpocznie się tam Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego, Każdy dzień będzie poświęcony innej grupie społecznej. W niedzielę (31 lipca) do sądeckiej bazyliki przyjadą między innymi strażacy i ludzie pracy, w poniedziałek (1 sierpnia) małżonkowie, we wtorek (2 sierpnia) dzieci i rodzice. Środa (3 sierpnia) przeżywana pod hasłem „Maryja – Matka Boża Miłosierdzia” będzie dniem, w którym świętować będą przede wszystkim czciciele Matki Bożej. W czwartek (4 sierpnia) spotkają się kapłani, a w piątek (5 sierpnia) Akcja Katolicka, pracownicy służby zdrowia i Caritas,. Główna uroczystość będzie miała miejsce w sobotę – 6 sierpnia, kiedy to uroczystej sumie o godz. 11. będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż.


W czasie trwania tygodniowego Odpustu ku czci Jezusa Przemienionego odbędą się też koncerty ewangelizacyjne, podczas których wystąpią zespoły: Uradowani (31 lipca godz. 19.30), Chwalcy Pana (1 sierpnia godz. 19.30 i 5 sierpnia, godz. 19.30), Sądeczoki (2 sierpnia godz. 19.30), Boże Nutki i Zespół Fletnistów Muzyki Barokowej z Mogilna (3 sierpnia, godz. 19.30), Bethesda (4 sierpnia, godz. 19.30).

Zobacz też: XVII pielgrzymka strażaków Sądecczyzny do Bazyliki św. Małgorzaty

(KB) [email protected]

Fot. KBDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)