Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
30/07/2017 - 13:35

Nowy Sącz: pielęgniarki i ratownicy medyczni odebrali dyplomy ukończenia studiów [ZDJĘCIA]

Absolwenci Instytutu Zdrowia otrzymali dyplomy ukończenia studiów, które uprawniają do podjęcia pracy jako pielęgniarka albo ratownik medyczny. Uroczystość odbyła się w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz uczelni, zaproszeni goście, profesorowie i wykładowcy, a przede wszystkim licznie zgromadzeni studenci -absolwenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. 

- Jest to piękny dzień dla naszej uczelni. Dyplomy ukończenia studiów rozdajemy już kolejny raz, ale w tym roku po raz pierwszy wręczyliśmy dyplomy magisterskie dla pielęgniarek – opowiada z dumą dr hab. Ryszard Gajdosz, dyrektor Instytutu Zdrowia.

- Nasza uczelnia kształcąc magistrów pielęgniarstwa, awansowała do „wyższej ligi”. Jest to uroczysty dzień także dla całej Sądecczyzny, bo absolwenci PWSZ pracując w swoich zawodach służą pomocą wszystkim jej mieszkańcom - dodaje Gajdosz.

Zobacz także: Absolwenci Instytutu Ekonomicznego otrzymali dyplomy [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Nasi studenci cieszą się olbrzymim zaufaniem wśród pracodawców. Wszyscy zatrudniają ich ze spokojem, ponieważ mają przekonanie, że są bardzo dobrze przygotowani do wykonywania swojego przyszłego zawodu – mówi dr n. o zdr. Halina Potok.

- Moja praca licencjacka była trochę skomplikowana. Jej tytuł brzmi następująco: „Karta oceny jako obiektywne narzędzie weryfikacji umiejętności praktycznych z zakresu medycznych czynności ratunkowych” - opowiada z uśmiechem Paulina Sobczak, absolwentka ratownictwa medycznego.

– Pracę udało się obronić na ocenę bardzo dobrą. W trakcie trzyletnich studiów najtrudniejsze było dla mnie wdrożenie się w tematykę ratownictwa i podstawowe pojęcia. Zajęcia praktyczne też nie były łatwe, ponieważ trzeba było wypracować niezbędne umiejętności manualne. Ten rok przeniósł mi wiele wrażeń. Kilka tygodni temu zakończyłam studia, we wrześniu wychodzę za mąż, a potem zacznę zastanawiać się nad studiami magisterskimi – dodaje Paulina.

Oprócz wręczenia dyplomów, pielęgniarkom, które ukończyły studia I stopnia zostały nałożone czepki, a następnie wszystkie złożyły przyrzeczenie i odśpiewały hymn pielęgniarski.

Po raz pierwszy w historii uczelni wręczone zostały dyplomy magisterskie pielęgniarkom, które ukończyły II stopień studiów.

- Od roku pracuję jako pielęgniarka na chirurgii urazowej. Najtrudniejsze było pogodzenie studiów dziennych z pracą zmianową- mówi Paulina Pasiut, która ukończyła studia magisterskie z pielęgniarstwa.  – Warto dodać, że na moim roku studiowało 27 kobiet. Wszystkie są aktywne zawodowo i pracują jako pielęgniarki, a dodatkowo tak jak ja kończyły studia magisterskie.

RG [email protected], Fot. RG

Pielęgniarki i ratownicy medyczni odebrali dyplomy ukończenia studiów
Absolwenci kierunków ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odebrali dyplomy ukończenia studiów.


Dziękujemy za przesłanie błędu