Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
15/12/2016 - 11:55

Nowy Sącz: Samorządowcy spotkają się z biskupem na dniu skupienia

Prezydenci, starostowie, burmistrzowie i wójtowie spotkają się w sobotę – 17 grudnia, na dniu skupienia samorządowców diecezji tarnowskiej. Będzie on poświęcony ekologii i trosce o środowisko. W Nowym Sączu włodarze będą modlić się w bazylice św. Małgorzaty.

Spotkania, podczas których samorządowcy będą mieli okazję zapoznać się z encykliką papieża Franciszka „Laudato si”, odbędą się w całej diecezji. Włodarze naszych gmin będą mogli skorzystać z sakramentu pojednania, uczestniczyć w Eucharystii i wysłuchają prelekcji.

- Będzie to również okazja do zaprezentowania inicjatyw ekologicznych związanych z naszym regionem - mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W Nowym Sączu spotkanie odbędzie się w bazylice św. Małgorzaty. Mszy św. o 10.będzie przewodniczył bp Stanisław Salaterski.

- Zapraszamy do udziału samorządowców diecezji tarnowskiej i ich współpracowników. Będziemy wspólnie zastanawiać się nad kryzysem ekologicznym, który jest m.in. skutkiem kryzysu wiary w człowieka - dodaje ks. Pietruszka.

(KB)

Źródło: www.diecezja.tarnow.pl

Fot. arch.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)