Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
31/08/2016 - 13:30

Nowy Sącz: Miejskie rozpoczęcie roku szkolnego z mszą na sali gimnastycznej

Jutro kilkanaście tysięcy młodych nowosądeczan rozpocznie rok szkolny 2016/2017. Dziś w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi odbyło się miejskie rozpoczęcie roku szkolnego.

Podobnie jak miejskie zakończenie roku szkolnego, tak i rozpoczęcie poprzedziła Msza św. Tym razem na sali gimnastycznej „Dwudziestki” modlili się nauczyciele, dzieci i urzędnicy.

– Od jutra młodzi rodacy idziecie do pracy, bo nauka to praca na czym i nad sobą. Drogie dzieci, wasza nauka w szkole to nie jest praca bezpłatna. Otrzymacie za to największe wynagrodzenie, największy kapitał na przyszłość: wiedzę, dobre wychowanie i opiekę – zaznaczył Jerzy Gwiżdż.

Wiceprezydent zapewnił, że nowosądeccy urzędnicy dokonają wszelkich starań, aby zapowiadana od przyszłego roku reforma edukacji, obyła się bez utraty pracy dla nauczycieli.

Na zakończenie Jerzy Gwiżdż wraz z Hanną Śpiewak, dyrektor SP nr 20, otworzył odziały przedszkolne  w szkole, które mają zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolu, ponieważ około 80 proc. sześciolatków nie poszło w tym roku do pierwszych klas.

(JB), fot. JB

Nowy Sącz: Miejskie rozpoczęcie roku szkolnego z mszą na sali gimnastycznej


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)