Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
29/07/2022 - 12:15

Można zarabiać ponad sto tysięcy. Szukają dyrektora przedszkola w Starym Sączu

Gmina Stary Sącz szuka nowego dyrektora gminnego przedszkola. Konkurs już ogłoszono, a dotychczasowa dyrektor szykuje się do przejścia na emeryturę.

Dotychczasowa dyrektor Gminnego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Sączu Izabela Citak zdecydowała się przejść na emeryturę. Gmina właśnie szuka osoby, która zastąpi ją w szefowaniu w jedynym - jak na razie samorządowym przedszkolu - już od 1 września.

Na jakie walory kandydatów stawia gmina? Oczywiście podstawą jest odpowiednie wykształcenie m.in. magisterskie i doświadczenie pedagogiczne a w przypadku osób, które nie są nauczycielami, potwierdzone świadectwami pracy, doświadczenie na stanowisku kierowniczym i dyplom z odpowiednim tytułem uprawniającym do zarządzania.

Zobacz też: Historycy bez pardonu: remont dworca PKP w Starym Sączu to porażka

W konkursie mogą startować też cudzoziemcy, ale w ich przypadku poprzeczka jest jeszcze wyższa – muszą mieć certyfikat znajomości języka polskiego i mieć papiery tłumacza przysięgłego w języku polskim.

Oczywiście wszyscy kandydaci muszą mieć nieposzlakowaną opinię i złożyć zaświadczenie, że nie byli karani. Szczegóły konkursu TUTAJ

Stawka jest naprawdę wysoka. W swoim oświadczeniu majątkowym za 2021 rok dyrektor Izabela Citak wykazała na tym stanowisku dochód w wysokości prawie 104 000 zł w skali roku. Nie namyślajcie się za długo, bo papiery można składać tylko do godziny 10 4 sierpnia, czyli do przyszłego piątku. ([email protected] Fot.: ilustracyjne UM w SS)Dziękujemy za przesłanie błędu