Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
13/09/2018 - 14:30

Mochnaczka Niżna: na nowym boisku mecz rozegrali włodarze

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego na ostatni guzik dopinanych jest wiele inwestycji szkolnych i sportowych tak, aby uczniowie mogli korzystać z nowej infrastruktury. W tym tygodniu zostało otwarte nowe, wielofunkcyjne boisko sportowe przy Szkole Podstawowej w Mochnaczce Niżnej. Pierwszy mecz rozegrali włodarze.

Boisko ma wymiary 44 na 22 metry i wykonane jest z bezpiecznej dla dzieci nawierzchni poliuretanowej. Można na nim grać w piłkę ręczną, piłkę siatkową, tenisa ziemnego. Posiada ono także dwa pola do gry w mini koszykówkę. W ramach prac wymieniono nawierzchnie, bramki, siatki, kosze, ogrodzenie i oświetlenie boiska.

Zobacz także: Szkoła w Polanach ma nowy dach i wyposażenie kuchni

Obecny na otwarciu burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko powiedział, że Szkoła Podstawowa w Mochnaczce Niżnej jest ważnym ośrodkiem kształcenia i wychowania młodego pokolenia i życzył wszystkim uczniom wiele radości z korzystania z nowego boiska.

Boisko powstała w ramach projektu "Małopolskie Boiska", którego celem jest przede wszystkim wzrost bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na przyszkolnych boiskach poprzez wymianę nawierzchni urazogennych, zwiększenie dostępności do podstawowej bazy sportowej i zachęcenie młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Po oficjalnym otwarciu boiska, obecni na uroczystości włodarze postanowili osobiście sprawdzić jak się na nim gra. Strzał na bramkę oddał miedzy innymi burmistrz Krynicy Dariusz Reśko oraz sołtys Mochnaczki Michał Trojanowicz. dobrym bramkarzem okazał się uczeń szkoły podstawowej.


Cała inwestycja kosztowała blisko 400 tys. złotych, z czego ponad połowa pochodziła ze środków własnych gminy.

(KS) fot. UM K-ZDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)