Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 27 czerwca. Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława
30/03/2018 - 15:10

Miłośnicy Szlaków Papieskich spotkali się na Franciszkańskiej. Nie zabrakło delegacji z limanowskiego mechanika! [Zdjęcia]

24 marca w Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie odbyło się coroczne spotkanie miłośników Szlaków Papieskich. Nie zabrakło tam delegacji z limanowskiego mechanika - szkoły, której patronem jest właśnie Jan Paweł II.

Spotkanie miłośników Szlaków Papieskich miało miejsce już po raz XII. Uczestnicy mieli okazję spotkać się z Abp. Markiem Jędraszewskim, obecnym Metropolitą Krakowskim. Uroczystość rozpoczęła się jak w poprzednich latach od zapalenia zniczy, złożenia kwiatów i odśpiewania „Barki” pod pomnikiem św. Jana Pawła II na dziedzińcu Kurii.

Zobacz też: Kilkuset kapłanów odprawiło wspólnie Mszę Świętą w katedrze. Jak minął wielki czwartek w diecezji? [Wideo]

- Troszcząc się o te szlaki, troszczycie się o ojczyznę. I za to wam bardzo dziękuję - mówił podczas homilii wygłoszonej na Mszy Świętej Metropolita Krakowski. Podkreślił też, że Jan Paweł II okazywał ziemi, nie tylko tej ojczystej, ogromny szacunek.

Arcybiskup przypomniał także, że nawet kiedy Karol Wojtyła, będąc jeszcze księdzem czy później, wędrował po górach w grupie przyjaciół zawsze znajdował chwilę, by odłączyć się od nich i w samotności modlić się.

Zobacz też: Triduum z hasztagami? Tweetnij #wielkanoc i daj świadectwo wiary!

- Mówię to do was, moi drodzy, których serca, zapał i poświęcenie związane są z tym, żeby przekazać współczesnym i przyszłym pokoleniom szczególny zapis tej ziemi, w postaci szlaków, jakie przez tyle lat przemierzał ksiądz, biskup, arcybiskup, kardynał Wojtyła i te nieliczne, ale jakże cenne szlaki, którymi podążał już jako Jan Paweł II. Troszcząc się o te szlaki, troszczycie się o ojczyznę. I za to wam bardzo dziękuję, bo pokazujecie, że nie tylko sam zapis drogi, ale (...) że te ziemie uczą nas także naszej polskiej historii, niełatwej, ale wspaniałej. I chodzi o to, żeby nie zapomnieć o tych bardzo ważnych sprawach, dzięki którym te szlaki mają taki szczególnie doniosły wymiar. To są szlaki przez niego omodlone. To są także szlaki przeniknięte jego troską o Polaków - dodał

Na zakończenie homilii arcybiskup Jędraszewski poprosił zebranych, aby wszystkie wymiary Szlaków Papieskich zachowywali głęboko w sercach i przekazywali następnym pokoleniom. Na spotkanie przybyły delegacje, m. in. z Limanowej, Tymbarku, Bielska-Białej, Gronia, Kalwarii Zebrzydowskiej, Klikuszowej, Komańczy, Krakowa, Marcyporęby, Puław, Rabki i Węgierskiej Górki.

Na spotkaniu w Krakowie Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej reprezentował poczet sztandarowy wraz ze sztandarem szkoły, opiekunem pocztu sztandarowego oraz dyrektorem szkoły - jako jeden z organizatorów rajdów papieskich.

[email protected], Źródło/Fot. ZSTiO Limanowa

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach