Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 lipca. Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
30/03/2018 - 14:30

Kilkuset kapłanów wspólnie odprawiło mszę w katedrze. Jak minął wielki czwartek w Diecezji Tarnowskiej? [Wideo]

Około 300 księży wraz z biskupami tarnowskimi odprawili wspólnie poranną Mszę Krzyżma Świętego. Kapłani dziękowali za dar kapłaństwa w dzień ustanowienia Eucharystii .

Biskup Andrzej Jeż dziękując księżom za pracę prosił również o włączenie się w dzieło Synodu które już za kilka tygodni rozpocznie się w naszej diecezji.

- Nasza troska o zbawienie ludzi, prowadzi nas do podjęcia konkretnych działań. Działań, które będą odpowiedzią adekwatną na tym etapie pracy kościoła. Proszę o budowanie w swoich parafiach i środowiskach pozytywnej i twórczej atmosfery wokół tego wydarzenia. Jako duszpasterze nie możemy zmarnować tej szansy, gdy idzie tu za naszą odpowiedzialność lud Boży –mówił do zgromadzonych księży bp Andrzej Jeż.

Zobacz też: Triduum z hasztagami? Tweetnij #wielkanoc i daj świadectwo wiary!

Biskup podkreślił też, że duchownych może dotykać zmęczenie duszpasterskie a być może także jakaś forma rozgoryczenia z powodu braku lub zbyt małych owoców pracy w stosunku do wkładanego wysiłku.

- Owszem, niektórych owoców, zwłaszcza duchowych, nie widać od razu. Być może plon z uczynionego przez nas zasiewu będą zbierać nasi następcy, podobnie jak my korzystamy z pięknego dziedzictwa naszych poprzedników - podkreślił.

Zobacz też: Nowe warsztaty w limanowskim mechaniku. Mechanicy na miarę XXI wieku!

[email protected], Źródło/Fot/Wideo: Diecezja Tarnowska

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik