Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
13/01/2021 - 12:25

Michał Szczygieł na szczytach list przebojów. Tej piosenki słucha cała Polska

„Lubię spontan, choć parę ma wad” – wystarczy usłyszeć ten wers dwa razy, aby zacząć nucić go razem z Michałem Szczygłem. Wakacyjną piosenkę młodego sądeckiego wokalisty nucą też słuchacze z całej Polski. „Spontan” Michała Szczygła płynie z głośników popularnych stacji i podbija listy przebojów.

Fot. Sądeczanin

Piosenka Michała Szczygła, sądeckiego wokalisty, podbija listy przebojów. Wakacyjny utwór „Spontan” przypadł do gustu słuchaczom z całej Polski. W najnowszych notowaniach Michał Szczygieł zajmuje wysokie miejsca, wśród największych gwiazd muzycznych z całego świata. W „Popliście” radia RMF FM uplasował się na 16 miejscu. Dzięki głosom słuchaczy radia Eska, Michał Szczygieł znalazł się na miejscu 15 w „Gorącej 20”. Sądeczanin jest również na liście przebojów radia Wawa „TOP 13” – tam wyprzedził m.in. Kamila Bednarka i zajął 11 lokatę.

Fot. YouTube - Michał Szczygieł "Spontan"

Utwory Michała Szczygła szybko wpadają w ucho i na długo zapadają w pamięć. To nie pierwszy raz, kiedy piosenki sądeckiego wokalisty nuci cała Polska. Tak też było z utworem „Nic tu po mnie”, który na platformie YouTube ma ponad 23 miliony wyświetleń. Polakom spodobała się również piosenka „Daj mi znać”, którą Michał zaśpiewał z młodym raperem o pseudonimie Sobel. Sentymentalne „Jakby co” czy skoczne „Tak jak chcę” pokazały, że wokalista nie ogranicza się do jednego gatunku muzyki.

Czytaj również: Totalne zaskoczenie! Czy nasz gwiazdor Michał Szczygieł porzuci pop?

Piosenkarz nie daje sobie czasu na urlop i wciąż pracuje nad nowymi projektami. Rok 2021 rozpoczął od oryginalnego duetu z artystą o pseudonimie barvinsky. Artysta tak naprawdę nazywa się Kornel Barwiński i znany jest jako producent muzyczny. „Malinowy mus”, w którym zawtórował mu Michał Szczygieł, to jego debiutancki singiel. Zarówno muzyka, jak i klimatyczny teledysk na długo zostają w pamięci.

Michał Szczygieł rozpoczął swoją karierę od występu w ósmej edycji telewizyjnego show „The Voice of Poland”, w którym udało mu się dość do finału. Choć programu nie wygrał, jego kariera wystrzeliła do przodu jak rakieta. Teraz Michał promuje Nowy Sącz w całej Polsce. Zobaczcie naszą rozmowę z wokalistą z 2017 roku.

Mieszkaniec Nowej Wsi przeszłość związaną z programem zostawił już za sobą i rozwija swoją muzyczną karierę. Co o kawałku „Spontan” uważają fani Michała?
 - Tak wpada w ucho, że wystarczy raz przesłuchać żeby się zakochać. Wczoraj usłyszałam tą piosenkę w radiu a teraz słucham ją w kółko. Kibicowałam ci w The Voice. Wiedziałam że Twoja muzyka jest jedyną w swoim rodzaju. Gratuluję. Szkoda, że piosenka nie wyszła na początku lata. Byłaby letnim hitem na 100% -  – piszą użytkownicy platformy YouTube. (s.siwulska@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”