Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
12/09/2016 - 12:05

Małe Rożnowioki zgarnęły nagrodę i podbiły Toruń

Dziecięcy zespół regionalny Małe Rożnowioki wywalczył pierwsze miejsce w Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych związanej z Radiem Maryja Fundacji Nasza Przyszłość.

- Dzięki ciężkiej pracy całego zespołu zdobyliśmy pierwsze miejsce oraz nagrodę pieniężną. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasz zespół i trzymali mocno kciuki - cieszy się na swojej stronie na Facebooku Małe Rożnowioki

Pieniężna nagroda to dwadzieścia tysięcy złotych. Zespól wystąpił także podczas dorocznego Dziękczynienie w Rodzinie - święta Rodziny Radia Maryja. Na uroczystości do grodu Kopernika ściągnęli pielgrzymi z całej Polski i świata. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Kościoła i świata polityki.

Dziecięcy zespół regionalny Małe Rożnowioki został założony w 2009 r. przy Wiejskim Domu Kultury w Rożnowie. Skupia pięćdziesięcioro dzieci w wieku od siedmiu do piętnastu z Rożnowa, Roztoki-Brzezin i Tropia.

Przeczytaj też Małe Rożnowioki z nowymi strojami regionalnymi

Wszystkich połączyła wspólna pasja, zamiłowanie do tradycji, piękna, muzyki i tańca. Pod względem etnograficznym Rożnów leży na pograniczu dwóch grup: Lachów Sądeckich i Pogórzan – okolicy niestety nie opisanej przez badaczy. Dlatego też zespół czerpie wiedzę od starszych ludzi, którzy tworzyli miejscową kulturę, zajmując się głównie oprawą muzyczną różnego rodzaju świąt i wesel.

Przeczytaj też Dzień iracko-lachowski: Nawroz i Małe Rożnowioki

(ami), fot: Facebook


 


Dziękujemy za przesłanie błędu