Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
10/09/2023 - 20:00

Leśne Sanktuarium w Krynicy:"Męski różaniec" i procesja Maryjna - za nami

Po raz czterdziesty trzeci ponad siedemdziesięciu mężczyzn podążyło w procesji na spotkanie z Królową Krynickich Zdrojów na Górze Parkowej. Ci, którzy nie mogli uczestniczyć w "męskim różańcu", wzięli udział (9 września) w procesji różańcowej i modlili w Leśnym Sanktuarium.

Po raz czterdziesty trzeci ponad siedemdziesięciu mężczyzn (ale nie tylko), podążyło w procesji różańcowej na spotkanie z Królową Krynickich Zdrojów do Leśnego Sanktuarium na Górze Parkowej w Krynicy. 

"Męski różaniec" poprzedziła Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Zdrojowym. Po mszy i nabożeństwie mężczyźni wyruszyli za krzyżem, modlili się i śpiewali pieśni, odmawiając różaniec. 

- W tym miejscu, w Leśnym Sanktuarium Królowej Krynickich Zdrojów, wpatrzeni w tę, która tu króluje od ponad półtora wieku, polecajmy wszystkie intencje naszych serc, polecajmy samych siebie, naszych bliskich, nasze rodziny. - mówił ks. prałat Andrzej Liszka, proboszcz parafii zdrojowej. 

- Zawierzmy Jej tych, którzy nas prosili o modlitwę i wołajmy, Maryjo Krynickich Zdrojów módl się za nami. 

Kto nie mógł uczestniczyć w "męskim różańcu" wziął udział w Procesji Maryjnej, w sobotę 9 września. Msza święta  odprawiona została w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krynicy, o godz. 19. 

"Męski różaniec" jest inicjatywą, jednocząca mężów, ojców oraz osoby samotne we wspólnej modlitwie wynagradzającej, odbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca. W Krynicy po pierwszy raz modlący się przeszli w procesji różańcowej 7 marca 2020  roku. 

Organizatorem i pomysłodawcą byli mężczyźni, uczestnicy wydarzeń organizowanych przez księdza Dominika Chmielewskiego, twórcy Wojowników Maryi. Ich inicjatywę poparł ówczesny proboszcz parafii zdrojowej, ks. proboszcz Bogusław Skotarek. (MK) fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu