Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 maja. Imieniny: Augusta, Gizeli, Ludomiry
29/06/2016 - 13:35

Kto dostanie Nagrodę "Sądecczyzna"?

W piątek 1 lipca w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbędzie się uroczystość wręczania IX Dorocznej Honorowej Nagrody "Sądecczyzna" im. Szczęsnego Morawskiego za najlepszą książkę dotyczącą Sądecczyzny, wydaną w 2015 roku.

W kapitule nagrody zasiadają przedstawiciele organizatorów: "Almanach Muszyny" - Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny; "Almanach Łącki" - Towarzystwo Miłośników Ziemi Łąckiej, Polskie TowarzystwoHistoryczne Oddział w Nowym Sączu i Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

W programie piątkowej imprezy w Miasteczku Galicyjskim jest ponadto wystąpienie dra Józefa Skrabskiego, prodziekana Wydziału Historii i Dziedzictwa Narodowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pt. "Inwentaryzacja zabytków sztuki sakralnej w Małopolsce". Z kolei  starszy kustosz nowosądeckiej książnicy  Iwona Droździk przedstawi "Najcenniejsze zbiory Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego".
**
Laureaci nagrody Sądecczyzna im. Szczęsnego Morawskiego

2008 - Piotr i Tadeusz Łopatkiewiczowie, Stanisława Tomkowicza inwentarz zabytków powiatu sądeckiego
2009 - Jerzy Leśniak, Szkoła Chrobrego 1908 - 2008
2010 - Jerzy Giza, Nowosądecka lista Katyńska
2011 - Józef Skrabki, Kościoły Grybowa
2012 - ks. Jan Pudelka, Kościół na Sądecczyźnie w godzinie próby 1939-1945
2013 - Grzegorz Olszewski, Więźniowie KL Auschwitz z powiatu nowosądeckiego, księga pamięci
2014 - Anna Janota- Strama, Stadniccy herbu Szreniawa z Nawojowej: dzieje rodu
2015 - Grzegorz Olszewski, Ziemia Sądecka. Monografia historyczne administracji lokalnej, oraz praca zbiorowa pod redakcją Dawida Golika, Masz synów w lasach, Polsko...; podziemie niepodległościowe i opór społeczny na Sądecczyźnie w latach 1945-1956".
(s)







Dziękujemy za przesłanie błędu